„Taková porážka štve. Ve čtvrtém setu jsem začali chybovat na útoku, zatímco domácí přitlačili na servisu a skvělí diváci je pak dostali do euforie," posteskl si druhý kouč Kladna Per Klár a litoval, že nechali soupeře vrátit se do zápasu.

Domácí si v první sadě vypracovali sedmibodový náskok (18:11), který sice Orli umazávali, blíž než na dva body se však nedostali.

Ve druhé a třetí sadě většinou dotahovali domácí borci. Kladenští je bez větších komplikací vyhráli. Také čtvrtá sada se lépe vyvíjela pro hosty (12:8). Do posledních míčů se šlo za stavu 21:21, přičemž koncovku mnohem lépe zvládla Odolka.

Tie break byl jasnou záležitostí domácích. Rychle vedli 4:0 a ve finále měli k dispozici šest mečbolů. Využili hned druhý.

„Těší nás, že jsme se opět prosadili v pěti setech proti dobře hrajícímu Kladnu,“ uvedl trenér Odolky Jiří Šiller. „Věřím, že už jsme si svoji dávku smůly vybrali a budeme pokračovat ve čtrnácti patnácti lidech do konce sezony. Opět nás k vítězství dotlačili diváci.“

Nejvíc bodujícím hráčem utkání byl univerzál Kladna Okosanovič. Nahrál třicet bodů a v průběhu čtvrté sady měl úspěšnost na útoku fantastických sedmdesát procent. Pak ho ale přestali spoluhráči využívat a ocitl se mimo hru. „Přesto odehrál excelentní zápas," pochválil Klár srbského borce.

Také blokař vítězů, exkladenský Tomáš Kotrch mínil, že duel rozhodla koncovka čtvrtého setu. „To nás nakoplo a soupeře naopak psychicky nalomilo, což se promítlo do začátku tie breaku," řekl s tím, že Orli odehráli dva parádní sety, ve kterých měl Odolka čitelnější útok.

Moc si pochvaloval atmosféru v hale, o kterou se spravedlivě podělily oba tábory. „V hledišti to byla remíza, ale na hřišti jsme šťastně vyhráli my," usmíval se Kotrch.

Odolena Voda - Kladno 3:2
Sety: 22, -20, -19, 22, 9. Esa: 10:4. Bloky: 13:6. Čas: 120 minut. Diváci: 723.
O. Voda: Holčík, Kraffer, Taylor, Moss, Hladík, Gear, libero Hadrava (Vanags, Viiber, Horák, Vachoušek).