Na jihu Moravy hosté vykročili dokonce za plným bodovým ziskem, když lépe zvládli koncovky jinak vyrovnaných úvodních dvou setů. Ve třetím a čtvrtém už se domácí o své vedení připravit nechali. V tie-breaku to byli naopak Brněné, kdo od začátku a nakonec marně doháněl.

„Jsem samozřejmě rád, že jsme tady dnes uspěli, že si vezeme zvenku dva body. Bylo to hodně vyrovnané utkání a nakonec jsme měli možná i trošku štěstí v koncovce pátého setu,“ uvedl kapitán vítězů Tomáš Kotrch.

Podle trenéra Jiřího Šillera hrál soupeř i bez svých zkušenějších hráčů dobrý volejbal. „My jsme se trošku potáceli od lepšího k horšímu výkonu, naštěstí se nám podařilo nakonec zvednout a vyhrát,“ oddechl si.

O tom, na jakého soupeře Aero ve vyřazovací části půjde, rozhodnou závěrečná dvě kola. Odolka k nim nastoupí doma proti vedoucímu Liberci (2. 3.) a v Ústí nad Labem (9. 3.).

Volejbalová extraliga mužů, 20. kolo

Brno – O. Voda 2:3 (-28, -23, 22, 18, -13)
Nejvíce bodů: Okosanovic 35, Římal 17, Pražák 15 – Mikula 16, Gear, Vagans, Russell, Walsh 12. Hráno 114 minut. Diváci: 150.
O. Voda: Viiber, Vanags, Gear, Russell, Mikula, Walsh, libero Hadrava, střídal: Holčík.

Další výsledky: VK Ostrava – Fatra Zlín 3:0 (23, 18, 24), Lvi Praha - Benátky nad Jizerou 3:0 (23, 22, 16), Liberec - České Budějovice 3:0 (19, 20, 21),Karlovarsko - Příbram 3:0 (23, 14, 16), Ústí nad Labem – Kladno hraje se v pondělí.

1. Liberec 20 13 1 5 1 1781:1574 46
2. České Budějovice 20 13 3 0 4 1732:1583 45
3. Karlovarsko 20 11 3 1 5 1714:1581 40
4. Ostrava 20 12 0 3 5 1617:1584 39
5. Kladno 19 10 3 2 4 1663:1538 38
6. Příbram 20 6 6 0 8 1765:1710 30
7. Brno 20 8 1 4 7 1758:1749 30
8. Lvi Praha 20 4 4 3 9 1698:1768 23