S klubem z Prahy-východ se domluvil na dvouleté spolupráci. Nástupce Martina Kopa, jemuž nebyla prodloužena smlouva, byl začátkem týdne představen na klubových stránkách. Pro bývalé libero s bohatými zkušenostmi v polské či slovenské lize, ale také v evropských pohárech, které si letos zahraje i Aero, nejde o první kontakt s Odolena Vodou. Ještě jako hráč byl před časem v hledáčku trenéra Vojíka, zkouška v městečku nedaleko Prahy ale nakonec k angažmá nevedla.

„Určitě bych chtěl, aby Aero hrálo dobrý volejbal, kluci se posunuli herně individuálně i jako celý tým, a hráči se bavili volejbalem. Chci, aby fanoušci, kteří jsou výborní, a měl jsem možnost atmosféru v hale poznat, byli hrdí na náš tým a spokojení s naší hrou,“ poodhalil v rozhovoru pro klubový web své cíle Marcin Kryś, který naposledy působil dvě sezony jako hrající trenér v druholigovém polském klubu WKS Wieluń.

Jako trenér si podle svých slov zakládá především na dobré atmosféře v týmu. „Každý hráč je pro mě důležitý a snažím se mít individuální přístup. Jsem flexibilní a myslím, že se umím přizpůsobit situaci, kdy je potřeba zakřičet či být klidný, povolit víc hráčům či je naopak držet,“ charakterizuje sám sebe.

Povědomí pak má o tom, že volejbal pod značkou Aera v minulosti dlouho patřil k tomu nejlepšímu v zemi. „Vím, že Aero Odolena Voda je klub, který má bohatou historii a pracuje na tom, aby se vrátil na pozice ve špičce české extraligy, a chci tomu svojí prací pomoci, zaslouží si to,“ zmínil s tím, že se velmi těší na konfrontace v evropském poháru. „Myslím si, že pro fanoušky to bude super, že se Aero zase ukáže na evropské mapě.“

Obraz o kádru, který v porovnání s poslední „bramborovou“ sezonou opustili z různých důvodů pouze tři zahraniční hráči – konkrétně Leonid Shchadilov, Shalev Saada a Anton Ribom, už si stačil udělat. „Většinu hráčů znám, protože jsem Aero přes sezonu sledoval a díval se na jeho zápasy. Podle mě je tým složený velmi dobře a má potenciál. Hráči se už znají. Máme mladé i zkušené hráče. Honza Svoboda se dostal do seniorské reprezentace a tato zkušenost ho určitě posune dál. Jsem rád, že v týmu jsou také odchovanci klubu,“ přiblížil.

Další možnost poznat hráče blíže pak přijde v rámci přípravy. Tu s týmem odstartuje prvního srpna, v plánu jsou přípravné zápasy a turnaje v Liberci, Brně a doma.