Jak při těsné porážce Aera od pražských Lvů pocítil na vlastní kůži a později s nadsázkou glosoval, v karanténě už nejsou ani karty rozhodčích. Martin Kop viděl červenou v závěru třetího setu, v němž se Pražané později ujali vedení a bylo jasné, že Odolka ani na čtvrtý pokus nezaboduje v nové sezoně naplno.

„Když udělá (rozhodčí) proti domácím nějaké chyby, musí čekat, že ho nebudeme neustále chválit. Vyřešil to červenou, což bylo jeho rozhodnutí,“ vrátil se Martin Kop ke kontroverzi se sudími. Na jejich adresu měl podle zápisu kromě gestikulace přidat i nějaký ten peprný výraz.

Poškozen jejich výrokem se s celým táborem domácích cítil poté, co byl za stavu 28:27 jeho týmu odpískán dotek útočícího hráče se sítí. „Byl v síti mimo anténku v provazech, což chyba není. Dál to nechci komentovat, abych znovu nedostal pokutu,“ uvedl Martin Kop.

Že se právě proti příbramským Kocourům nebude moci postavit na obvyklé místo, jej samozřejmě mrzí. S týmem ale hodlá být v duelu dvou zatím nejméně bodujících celků dosavadního průběhu soutěže přesto v kontaktu. „Vymyslíme to asi nějak přes mobil a sluchátka,“ prozradil s tím, že utkání by rád sledoval alespoň z jinak prázdné tribuny a předávat mužstvu pokyny nejspíš bude sportovní manažer Tomáš Havlát.

V přípravě na zápas Martin Kop využije znalost některých příbramských hráčů. „Určitá výhoda to je. Nějaké informace klukům dám. V době videorozborů si ale každý může nastudovat soupeře podle nejlepšího vědomí,“ poznamenal.

Punc souboji dvou krajských rivalů dodává kromě jeho osoby i hostující blokař Robert Viiber. Rovněž on během léta přesídlil na druhou stranu barikády. „Robert, který se těší a hraje se mu tam dobře, se bude chtít proti svému bývalému týmu určitě ukázat. Věřím, že se to na jeho výkonu pozitivně projeví a pomůže tak celému týmu,“ slibuje si pro změnu Petr Klár, Kopův nástupce v Příbrami.

Proti jedinému týmu, který je na tom v tabulce ještě hůř, se letci pokusí znásobit dosavadní zisk dvou bodů. Hosté urvali v pěti zápasech dokonce pouze jediný, ještě před přerušením programu dovedli do zkrácené hry zápas proti Praze. S Karlovarskem, Ústím, Budějovicemi a naposledy i Libercem uhráli v součtu jediný set.

„Příbram taky ještě nevyhrála. Každý tým chce sérii protrhnout. Hrajeme doma, takže chceme určitě vyhrát,“ dodal kormidelník Aera, byť si uvědomuje, že absence diváků výhodu domácího prostředí v tradičně bouřlivém kotli prakticky smazává… „Je to pro nás obrovská škoda, ale co se dá dělat,“ uzavřel.

Hned následující den čeká účastníky nejvyšší soutěže další kolo. S jakou náladou pojede Aero k dalšímu středočeskému derby do Kladna?