Domácí byli po celý zápas lepším týmem, dařilo se hlavně v útoku a uhrávání bodových situací. „Jsem nadšený. Myslím, že jsme předvedli soustředěný výkon od začátku až do konce. Hosté sice nehráli nějak extrémně dobře, ale my svou soustředěnou hrou jsme si dokráčeli k vítězství,“ shrnul utkání kapitán Odolky Marek Šulc, podle kterého šlo o těžký zápas především s ohledem na středeční porážku od Liberce. „Rychle jsme se oklepali a myslím, že jsme všem ukázali, že takové výkony umíme předvádět.“

„Jsme moc rádi za tento zápas a za tři získané body. Byli jsme lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě vyhráli,“ přidal se trenér Marcin Kryś. Hráče chválil za dodržování taktických pokynů: „Byl to dobrý týmový výkon a těší mně, že všichni hráči, kteří přišli z lavičky, dali do zápasu pozitivní věci.“

Hned úvod byl ze strany Aera ve velkém stylu. Uhrávalo bodové situace. Soupeř byl okamžitě pod tlakem. Po prostřídání brněnské sestavy se hra opticky vyrovnala a začalo se na obou stranách ztrátovat. Domácí však vedli vysokým rozdílem a o vítězi prvního setu nebylo pochyb.

Druhý set začal vyrovnaně, oba týmy se vystřídaly ve vedení, ale náskok byl vždy jen těsný. Rozhodující trhák přišel v polovině setu, kdy Středočeši dobře bránili na síti i v poli a uhrávali své bodové situace. Náskok se znovu vyšplhal na rozdíl osmi bodů a při konci setu se zastavil na devíti.

I do třetího setu se vstoupilo vyrovnaně, Brno s pozměněnou a mladou sestavou. Domácím se podařilo vybojovat si čtyřbodový náskok, který bez jakýkoli dramatických zvratů prakticky vydržel až do konce.

„Dneska byla Vodolka výrazně lepší, začala daleko lépe na servisu, a hlavně v obraně. Měli jsme tam pár šancí, ale nedohráli jsme si bodovky, a pak Vodolka celé utkání kontrolovala,“ řekl asistent kapitána Volejbalu Brno Michal Hrazdira.

Trenér Ondřej Marek připustil, že se jeho týmu v sezoně proti Odolce nedaří: „Ta jejich hra nám nesedí, hrají výborně z vysoka, my jsme nebyli schopní to ubránit. Měli jsme v úvodu utkání situace, kdy jsme si ubránili, ale nedohráli. Velký rozdíl byl v útoku z vysokých balonů, kde Vodolka byla lepší a zaslouženě vyhrála.“

Aero O. Voda - Volejbal Brno 3:0 (16, 16, 20)

Esa: 3:3. Bloky: 9:3. Chyby: 14:23. Diváci: 337.

O. Voda: Chevalier 13, Carmody 7, Hladík 14, Šulc 10, Horák 4, Chancy 2, libera Ježek. Střídali: Toman 2, Cukur, Jachnicki.

Brno: Janků 4, Janečka 2, Zmrhal 10, Hrazdira, Crins 5, Kovalchuk 1, libero Kop. Střídali: Drahoňovský 6, Toman, Jirásek 6, Bukáček 2, Kočvara 2.

close Uniqa extraliga, 22. kolo: Aero Odolena Voda - Volejbal Brno (3:0) info Zdroj: Miroslav Zigo zoom_in Uniqa extraliga, 22. kolo: Aero Odolena Voda - Volejbal Brno (3:0)

Autor: Tomáš Havlát