Na jedinou výhru celku od Jizery sedá už od druhého kola prach, v posledních čtyřech zápasech navíc neuhrál ani set. Naproti tomu Odolka se v novém roce dokázala popasovat jako rovný s celky z popředí. Sobotní středočeské derby probíhalo přesně v tomto duchu.

Z hostující převahy se domácí vymanili pouze ve třetím setu, ani jeho zisk ale s kormidlem utkání neotočil. Ve čtvrtém od stavu 14:14 tahala za delší konec opět Odolka.

Kapitán vítězů Tomáš Kotrch byl za důležité body o to víc, že po pohodovém začátku soupeř zlepšenou obranou zavzdoroval. „Domácím po prohraných dvou setech už nic nezbývalo než pořádně zabrat. To se jim i podařilo. Dokonce nás dostali i do problémů. My jsme se naštěstí z toho dostali,“ mluvil ve stejném duchu i trenér Aera Jiří Šiller. Jeho tým se na devátém místě odpoutal od pražských Lvů, v příštím kole hostí jedenáctý Zlín.

Benátky – O. Voda 1:3

Sety: -20, -17, 20, -19, nejlepší hráči: Gryuk 29, Rojas 12, Sukuba 11 – Russell 17, Walsh 13, Vanags 12, čas 85 min., diváci: 280

Aero: Vanags, Gear, Russell, Hladík, Walsh, Viiber, libero Hadrava, střídali Vachoušek, Mikula, Holčík.

Další výsledky 16. kola:

Brno - Ústí n. L. 3:1 (-22, 23, 13, 20), Ostrava - Kladno 3:1 (15, -31, 20, 17), Karlovarsko - Liberec 0:3 (-28, -18, -23), Praha - Příbram 2:3 (-17, -23, 23, 22, -10), Zlín – Č. Budějovice 3:1 (17, -23, 25, 23).

1. České Budějovice         16 12 2 0 2   1414:1248 40