„Jsme moc rádi, že jsme bodovali naplno. Příbram vzdorovala a nehrála špatně,“ oddychl si po utkání Tomáš Kotrch. Zkušený blokař se zhostil zcela netradiční role. Na lavičce totiž zastoupil distancovaného hlavního kouče Martina Kopa.

„Bylo to asi jediné řešení a taková z nouze ctnost. Po celou dobu jsem byl s trenérem v telefonickém spojení,“ prozradil s úsměvem. Jedním dechem pak přidal pochvalu pro spoluhráče: „Zvládli v této situaci zápas výborně, hráli velmi dobře a nebylo potřeba do hry ani příliš zasahovat.“

V úvodních dvou setech si každý z týmů vybral slabší chvilku. První bezpečně kontrolovali soustředěně hrající domácí. Ve druhém si ale nechali utéct úvod a původně čtyřbodová ztráta po zkorigování na polovinu znovu už jen narůstala. Kocouři si mohli bez problémů dovolit proměnit ve vyrovnání až čtvrtý setbol.

„Příbram nás zatlačila servisem, kdy výborně začal Robert Viiber. Trochu jsme si tam srazili sebevědomí. Příbram byla na koni a my se nedokázali úplně zvednout. I když se hra srovnala, začátek už jsme nedohnali,“ komentoval Kotrch nakonec jen dílčí nezdar.

V nejvyrovnanějším třetím dějství se Odolka dokázala dostat poprvé do vedení za stavu 10:10, ale mírný náskok si přinesla až do koncovky, kterou třemi body zrežíroval kapitán Martin Hladík.

Poslední slovo měl stejný hráč úspěšným útokem a poté i blokem také v setu číslo čtyři. Se spoluhráči v něm od začátku spěchal za dlouhou dobu nepoznanou odměnou. Tříbodová série hostí za stavu 23:16 přinesla jen chvilkovou nervozitu, po dalších dvou zářezech bodově nejplodnějšího muže zápasu mohl prázdnou halou zadunět vítězný pokřik domácích.

„Kromě druhého setu, který po zásluze uhrála Příbram, se nám dařilo soupeře tlačit a být trpěliví,“ pochvaloval si Kotrch, jehož tým má v sobotu neplánované zápasové volno. Páteční testování na covid v táboře kladenského rivala totiž vyšlo hned čtyřem orlům pozitivně a zápas byl odložen. Letci si prý místo toho naordinovali trénink v posilovně.

Odolena Voda - Příbram 3:1 (16, -19, 20, 19)
Nejvíce bodů: Hladík 24, L. Demar 19, Vanags 9 - Kuchař 19, Böhm 14, Hladenko 9, Pavelka 9. Hráno bez diváků.