„Domácí hráli výborně a zaslouženě vyhráli," sportovně přiznal trenér poražených Richard Vlkolinský. „Hraje tady písnička Jako vlna tsunami, a přesně tak na nás Vodolka v prvním setu vletěla,“ přisadil si i kapitán Ostravy Tomáš Jambor v narážce na fičák v úvodní sadě. To na první bod hostů připadlo devět domácích.

O poznání vyrovnanější podívanou nabídly až další dvě sady. Domácí si ale do koncovek vždy vytvořili výhodnější pozici, kterou pak uhájili. „Další dva sety to byla rvačka, ale prostě jsme udělali více chyb. Vodolka byla přesnější a efektivnější ve všech činnostech,“ vystihl dění Jambor.

Trenér vítězů Martin Kop souhlasil, že klíčový byl nástup do zápasu. „Drželi jsme Ostravu pod tlakem na servisu a vytvořili si hodně bodových příležitostí,“ pochvaloval si, byť nedostatek i tentokrát našel: „Deset bloků na tři sety určitě není špatné, jen se musíme zlepšit v řešení situací na bod. A jdeme dál do dalších důležitých zápasů.“

Ten nejbližší čeká už ve středu. Na programu je dohrávka na půdě pražských Lvů, kteří se blýskli vítězstvím v Příbrami. Nad Odolkou tak mají nadále navrch, momentálně o dva body. Nejbližší pronásledovatelé Aera naopak o víkendu nebodovali. Ústí a Brno tak ztrácí už sedm bodů.

Aero Odolena Voda - VK Ostrava 3:0 (14, 22, 18)

Nejvíce bodů: Hladík 15, Shchadilov 13, Svoboda a Horák po 9 – Fořt 11, Mazoch 10, Vancl a Jarosinski po 5. Útoky: 38:28. Esa: 6:5. Bloky: 10:5. Chyby: 16:21. Diváci: 367. O. Voda: Svoboda, Carmody, Hladík, Shchadilov, Horák, Démar, libero Hadrava (Chevalier, Chancy, Jachnicki).