„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, nakonec to bylo ještě větší drama, než jsme čekali. Za vítězství jsme strašně rádi,“ podělil se o bezprostřední dojmy kapitán Odolky Martin Hladík.

Bodově úspěšnější než obvyklý tahoun mužstva byl tentokrát Lukáš Demar. Právě on spolu se svým bratrem Matyášem zrežíroval závěrečné míče utkání. Domácí ve zkrácené hře dopřáli hostům pouhých pět bodů. Tiebreak tím absolutně nekorespondoval s vyrovnaným průběhem předešlých setů. Vrchol dramatu přinesl ten čtvrtý, v němž domácí zlikvidovali čtyřbodové manko a později odvrátili i tři mečboly.

„Od stavu 1:2 a 10:14 se ukázala síla týmu. Přestože soupeř měl nějaké mečboly, zápas jsme nezabalili a dokázali srovnat,“ ocenil Hladík, podle kterého pak na tým ze Slezska nejspíš dolehlo, že dobře rozehraný set nedotáhl. „Zřejmě už věřili, že odvezou výhru. Psychická výhoda pak byla na naší straně, proto jsme tiebreak zvládli tak výrazně,“ uvažoval Hladík.

Celkově byl ale zápas diametrálně odlišný od toho, který oba výběry odehrály na stejném místě před necelým měsícem v rámci základní části. „Tentokrát se nám soupeře ze začátku nepodařilo zatlačit servisem. Možná jsme měli i v hlavách, že jsme minule hladce vyhráli a znovu to bude snadné, což nebylo. Soupeř hrál výrazně lépe. Museli jsme ze sebe dostat to nejlepší, abychom první vítězství dokázali urvat.“

Do poloviny úvodního setu ještě byla o krok napřed Odolka. Za stavu 11:8 ale přišla šestibodová šňůra hostů. Aeru se podařilo srovnat na 20:20. V koncovce úspěšně mazalo nejtěsnější vedení soupeře. Druhým setbolem už ale Beskydy nepohrdly.

Přetahovaná pokračovala také ve druhém dějství. Do jeho finále (od stavu 16:16) si tentokrát o něco výhodnější pozici vypracovali domácí a vedení si i bezpečně pohlídali.

Také ve třetí sadě se týmy nepouštěly z bodového dohledu, nanejvýš o dva body. Dramatická koncovka byla od stavu 21:21 přesnou kopií té úvodní a vrátila průběžné vedení na stranu hostů.

S příslovečným nožem na krku Středočeši tahali ve čtvrtém pokračování poměrně dlouho za kratší konec. Přečkali některé kritické momenty a nakonec se dokonce jako první propracovali k setbolu. Ke srovnání ale potřebovali ještě dalších sedm vítězných míčů a nervy jako ze železa, protože hosté mezitím  třikrát sahali po ukončení zápasu. 

Odměna se dostavila ve zkrácené hře, tu svěřenci trenéra Kopa od začátku ovládli. Strany si týmy měnily za stavu 8:1. Páté drama už se nekonalo.

Odveta je na programu v sobotu, případný třetí zápas na Odolce v pondělí.

Odolena Voda – Beskydy 3:2
Sety: -24, 22, -24, 29, 5. Nejvíce bodů: L. Demar 26, Hladík 19, Holubec 14 – Mačiar 22, Romanutti 21, August, Čechmánek 11. Útoky: 62: 59. Esa: 9:6. Bloky 14:12. Chyby: 34:31. Hráno bez diváků. Stav série: 1:0.