Absence nahrávače Roberta Viibera a smečaře Tomse Vanagse byly předem plánované. Jednadvacetiletý Estonec, který v minulé sezoně nastupoval za pátý celek portugalské ligy, a ex-ústecká posila lotyšské národnosti se s reprezentacemi chystají na kvalifikaci o Evropu.

Jako o nenadálém překvapení ovšem v Aeru mluví o konci nizozemského blokaře Rutgera Zoodsmi. S třiadvacetiletým bývalým juniorským reprezentantem, jehož příchod poslední tým loňské extraligy ohlásil teprve v květnu, klub na hráčovo přání rozvázal smlouvu. „Necítil se v našem malém městě šťastně a bezpečně. Chceme hráče, kteří chtějí Aero řádně reprezentovat,“ zdůvodnilo vedení celku z Prahy-východ.

Kádr kouče Jiřího Šillera ovšem zaznamenal i některé další přírůstky. Staronovou tváří je Stanislav Vachoušek, vracející se po dvou letech z Benátek nad Jizerou. Na bloku by měl nově vyčnívat Matthew Francis Walsh. Dvě stě deset centimetrů vysoký Američan hrál až dosud za univerzitu, Aero pro něj bude vůbec prvním evropským působištěm.

Po vyřízení víza se k mužstvu v nejbližší době připojí ještě univerzál Aleksander Khripun. Mladá naděje ruského volejbalu bude mít šest týdnů na to, aby přesvědčila o svých kvalitách a řekla si o případný přestup.

Profesionální smlouvu, svou vůbec první, naopak podepsal sedmnáctiletý odchovanec Adam Shaker. Jako střídající si připsal první extraligové starty už v minulé sezoně a vedení věří, že si svou bojovností a pílí vybojuje stabilní místo v týmu.

Aktuální složení týmu:
Nahrávači: Robert Viiber, Jakub Holčík
Smečaři: Marek Mikula, Toms Vanags, Martin Hladík, Stanislav Vachoušek, Adam Shaker
Blokaři: Matthew Francis Walsh
Univerzál: Alkeksander Khripun
Libero: Michael Hadrava