VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Okresní sportovci si zaslouží větší publicitu!

Mělník /ROZHOVOR/ – Předseda Okresního tělovýchovného sdružení Mělník Jiří Fabian by v budoucnu rád ocenil také handicapované.

18.2.2011
SDÍLEJ:

Předseda OTS Mělník Jiří Fabian s několikanásobnou vítězkou ankety o nejlepšího sportovce mělnického regionu Lenkou Šmídovou.Foto:

„Nabídku agentury ČOK jsme přijali s povděkem,“ tak mluví o letošní inovaci tradiční ankety O nejúspěšnějšího sportovce roku na Mělnicku Jiří Fabian. Dlouholetý předseda Okresního tělovýchovného sdružení odpověděl Mělnickému deníku také na otázky týkající se nastalé situace v Českém svazu tělesné výchovy (ČSTV). „Není to nic příjemného,“ přiznává.

Letos proběhne galavečer O nejúspěšnějšího sportovce okresu poprvé v novém provedení. Bude lepší než předchozí ročníky? Co říkáte nové podobě ankety (více kategorií, více oceněných)?
Anketa má nejen v našem regionu dlouholetou tradici. Dvaačtyřicet dosavadních ročníků probíhalo spíše v komorním prostředí za účasti vyhodnocených sportovců a jejich doprovodu, s výsledky byla následně veřejnost seznámena v regionálním tisku. Nominovaní sportovci si určitě zaslouží větší publicitu, a proto jsme nyní s povděkem přijali nabídku agentury, která se touto činností zabývá na profesionální úrovni a přebírá podstatnou část finančního zajištění akce. To zároveň umožnilo zařadit nové kategorie a ocenit i ty, kteří stojí v pozadí úspěchů sportovců.

Myslíte, že anketa dostatečně zviditelní sportovce a kolektivy z regionu?
Bude velmi záležet na tom, jak tuto novinku přijme veřejnost. Zda v dostatečné míře využije možnosti získat zdarma vstupenky. Zde zvláště spoléháme na okolní školy a sportovní oddíly. Ke zviditelnění určitě přispěje i anketa o Sportovní hvězdu Mělnického deníku, kde mohou hlasovat čtenáři tištěného i elektronického vydání.

Nechybí vám osobně někdo mezi nominovanými? Jaký je vlastně systém nominací?
Mezi nominovanými postrádám více zástupců kolektivních sportů a také větší zastoupení sportovců z Kralup. K nominaci jsou s dostatečným předstihem vyzvány sportovní organizace našeho regionu a přijímáme i návrhy z řad veřejnosti, pokud obsahují potřebné údaje.

Mužská kategorie družstev nebyla kvůli nominaci jediného kolektivu vůbec vypsána a také v některých dalších je nabídka dost omezená. Objevily se také hlasy, proč mezi nominovanými není ani jeden závodník úspěšného plochodrážního klubu ze Mšena. Neuvažujete do budoucna třeba o změně systému nominací?
Především vždy záleží na funkcionářích oslovených klubů, na jejich ochotě nahlásit své úspěšné sportovce. Seznam můžeme taky doplnit dle vlastních poznatků (letos ve třech případech), když na ně mateřská TJ zapomene. Po skončení tohoto ročníku provedeme zhodnocení a podle získaných zkušeností zvážíme určité změny. Napadá mne například zařazení kategorie hendikepovaných sportovců. Chyby se občas stanou každému a tak to asi bylo i se mšenskými plochodrážníky. V uplynulých letech byli pro anketu oslovováni pouze členové ČSTV a ČOS a nikdo z nás si neuvědomil, že zde máme vynikající sportovce i mimo tyto organizace. Velmi mne to mrzí, postiženým se omlouvám a beru to jako cennou zkušenost do budoucna.

Kompletní rozhovor s Jiřím Fabianem naleznete v tištěném vydání Mělnického deníku v sobotu 19. února 2011. Dozvíte se mimo jiné, čím si vysvětluje, že na Mělnicku dominují vodní sporty, které loňské výsledky či výkony sportovců z regionu mu nejvíce utkvěly v paměti a jak vnímá situaci kolem financování ČSTV.

Autor: Luboš Kurzweil

18.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Manipulační dělník 15 000 Kč

Doplňovači zboží Doplňovači zboží. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - preferujeme lidi komunikativní, pilné, znalost vietnamštiny výhodou, flexibilita v rámci pracovních hodin , Kontakt: telefonicky každý den 9:00-18:00, osobní schůzka nám. Komenského 77, 277 13 Kostelec nad Labem. Pracoviště: Duy anh s.r.o., nám. Komenského, č.p. 77, 277 13 Kostelec nad Labem. Informace: Dung Bui Duy, +420 607 109 611.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 12 800 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12800 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: - montáž tlumičů, vibrace motorů, Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem, osobní schůzka po telefonické domluvě ve Vibracousticu, telefonicky po-pá 10:00-15:00 p. Vegorenkov 776 717 673. Pracoviště: Maxtiana s.r.o. - vibracoustic, Nad Jatkami, č.p. 3562, 276 01 Mělník 1. Informace: Vegeronkov, +420 776 717 673.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 22 620 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol Učitelé na 1. stupni základních škol. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22620 kč, mzda max. 29500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: - požadujeme kvalifikaci pro 1. stupeň ZŠ - titul Mgr., minimálně 5 let praxi, trestní bezúhonnost, flexibilitu, řidičský průkaz sk.B, Nabízíme: příspěvek na stravu, vitamíny 1x ročně, 1x za 2 roky zdrav. obuv, 3x za rok pracovní večeře, Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola hostín u vojkovic, okres mělník, příspěvková organizace, 277 44 Vojkovice u Kralup n.Vlt.. Informace: Iveta Rechcíglová, +420 315 792 048.

Informační technologie - Informační technologie Technici počítačových sítí 18 810 Kč

Technici počítačových sítí a systémů Informatik. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - zajišťování správné funkce a chodu vymezených uživatelských úseků informační a komunikační infrastruktury, informačních systémů, aplikací pro koncové uživatele, sítí databází apod. Zejména v těchto oblastech: , - uživatelská podpora pracovních stanic s OS Windows a Windows serverem, včetně tiskáren a dalších připojených zařízení podpora a správa aplikací klient/server a správa aplikací v prostředí MS Office, Exchange Server, MSSQL, Oracle. Podpora a správa pracovních stanic a aplikací tenkých klientů v prostředí VMWare, VMWare vSphere. Podpora a správa GIS aplikací v prostředí GeostoreV6,Marushka. Podpora provozu a správa Windows serverů v prostředí VMWare vSphere. Podpora a správa provozu aktivních prvků - switch, router(CISCO,HP) v síti LAN. Správa databází MS SQL a Oracle. Správa uživatelů v prostředí Windows Active Directory. Organizace a správa zálohování v prostředí programu Veeam., Předpoklady pro vznik pracovního poměru:, - fyzická osoba, která je státním občanem ČR, popřípadě fyzická osoba, která je cizím státním občanem a má v ČR trvalý pobyt a dosáhla věku 18 let,, - bezúhonnost, způsobilost k právním úkonům, Požadujeme: vzdělání VŠ bakalářské nebo vyšší odborné se zaměřením na obor informatika,prokazatelný zájem o danou problematiku včetně znalosti daných oblastí; samostatnost, pečlivost,spolehlivost, dobré komunikační a organizační schopnosti, , Výhodou: praxe v oboru, další znalosti k dané činnosti, praxe v oblasti technologií a správ GIS, praxe v prostředí VMWare, PŘIHLÁŠKA MUSÍ OBSAHOVAT:, -přesné označení výběrového řízení, jméno, příjmení a titul uchazeče; datum a místo narození uchazeče; statní příslušnost; místo trvalého pobytu uchazeče; číslo občanského průkazu; datum a podpis uchazeče, K PŘIHLÁŠCE SE PŘIPOJÍ TYTO DOKLADY:, - strukturovaný životopis, motivační dopis, výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, ověřená kopie o nejvyšším dosaženém vzdělání, TERMÍN DORUČENÍ PŘIHLÁŠKY: 15.5.2018 do 10:00hod. na Městský úřad Mělník, personální a mzdové oddělení, nám. Míru 1, 276 01 Mělník, bližší informace na tel.:315 635 430,431. Pracoviště: Město mělník, náměstí Míru, č.p. 1, 276 01 Mělník 1. Informace: Oddělení personální a mzdové, +420 315 635 430;431.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Neratovice - Libiš, derby

ČFL se vzdaluje, Neratovice znovu prohrály

Protesty v Nymburce při jednání sjezdu komunistů a maškarní průvod.
133

Proti Zemanovi a komunistům protestovaly stovky lidí

Velké dějiny i jejich podpis v regionu. To nabízí kladenská výstava

Střední Čechy - Originální kolekci připomínající působení legionářů v období první světové války dokázalo nabídnout zájemcům o historii naší moderní státnosti Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, které ve čtvrtek přivítalo první návštěvníky rozsáhlé výstavy nazvané Než vznikla republika. 

V kauze policejních nákupů si svědci pochybení nevšimli

Střední Čechy - Jakékoli čachry kolem veřejných zakázek nezaznamenal, stejně jako to, že by se koncem roku nakupovaly zbytečnosti jenom proto, aby se podařilo utratit všechny peníze, které jsou k dispozici. To ve čtvrtek u Městského soudu v Praze řekl zástupce vedoucího odboru správy majetku středočeské policie Miroslav Šťovíček.

V rámci výstavy železničních modelů se strhne i válečná vřava

Střední Čechy - Vlastní železniční zastávku obec Líbeznice na Praze-východ nemá; těmi nejbližšími jsou Hovorčovice, Měšice u Prahy a Zlonín. Od pátku do neděle však bude v obci jedno kolejiště téměř nalepeno na druhé – v nové sportovní hale Na Chrupavce se totiž chystá výstava železničního modelářství ve všech obvyklých rozměrech.

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. dubna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT