Trenéři obou týmů se před zápasem dohodli, že se nebude hrát klasicky, ale že pro vyzkoušení více herních variant zvolí rozdělení zápasu netradičně na třetiny. Hrálo se tedy třikrát 20 minut hrubého času.

Olympik od začátku agresivně napadal rozehrávku soupeře a dostal se díky tomu do několika slibných situací. S nimi si ale neporadili Rolenc, Pokorný ani Jurčovský.

Kladno se prosadilo po zahrání přímého kopu. Z vedení se ale domácí dlouho neradovali. O pár minut později se podařilo rozvlnit síť po individuální akci Gabčovi a první třetina tak skončila nerozhodně.

Do druhého dějství trenér a manažer Olympiku Pavel Šuba promíchal čtyřky, aby našel správné varianty pro blížící se sezonu. K vidění byl kvalitní futsal na obou stranách, ale Mělničtí měli díky agresivnímu presingu přece jen o něco navrch. Šance na obou stranách ale likvidovali brankáři Čížek s Hnízdilem.

V poslední třetině se karta obrátila a za delší konec začalo tahat Kladno. Olympik hrozil hlavně z brejků, které ale nedokázal proměnit. Několik závarů před brankou hostů vyřešil střídající brankář Jenč, v jedné situaci dokonce na brankové čáře zaskakoval Rolenc.

Když už se zdálo, že se oba týmy rozejdou smírně, přišla chyba v rozehrávce hostů, kterou Kladno okamžitě potrestalo. Na odpověď už Olympiku nezbyl čas a odvezl si tak z Kladna porážku 2:1.

V pátekod 20 hodin čeká Mělnické další přípravné utkání proti celku z nejvyšší soutěže, tentokrát v domovské hale v Neratovicích přivítajíambiciózní Benago Zruč nad Sázavou.

Kladno – Olympik 2:1
Branka Olympiku:
Gabčo. Olympik: Hnízdil, Jenč – Neuman, Němec, Pokorný, Gabčo, Lelek, Šimandl, Jína, Jurčovský, Rolenc, Volf, Jungbauer.

(jin)