Smělé plány B-týmu se po první polovině sezony musely rychle přehodnotit. Olympik je namočen pod sestupovou hranicí až po uši a z 11. místa ztrácí na desátou Slavii TU pět bodů. Posily z „áčka“ týmu neprospívají a ani nejproduktivnější hráč Olympiku B Josef Gabčo nehraje podle svých představ. Co říká v polovině soutěže této situaci manažer a trenér Pavel Šuba?

Jak z vašeho pohledu hodnotíte skončenou polovinu sezony?

Již minulý ročník ukázal, že druhá liga Západ je velice kvalitní a právě probíhající ročník to ještě zvýraznil. Mužstva jsou čím dál kvalitnější a hra více a více futsalovější.

Jaké jsou vaše cíle do druhé poloviny soutěže?

Cíl je pro nás zachránit 2. ligu. Jde o prestiž. I když musím říci, že hrát 2. ligu mimo Mělník je horší, než jsem očekával. Chybí domácí prostředí a tomu odpovídají i výsledky a postavení v tabulce.

Máte ještě v plánu během této sezony posilovat?

Naopak, budeme dávat ještě větší prostor klukům z juniorek (U-16 a U-18).

Boj o postup do první ligy se zúžil na dvojici Vršovice - Indoss. Který z těchto dvou celků favorizujete?

Terasy jsem tento rok hrát neviděl, ale jejich sílu velice dobře znám. Kvalitu Indossu jsem ovšem zažil na vlastní kůži, kdy jsem vedl naše béčko ve vzájemném zápase. A byli vynikající, k ničemu nás nepustili a výsledek 5:1 je ještě milosrdný. Mají vynikající obranu, a když se jí budou nadále držet, tak body už neztratí. Proto tipuji Indoss, zvláště, když hned po Novém roce doma Terasy porazíme. To berte jako hec.

Také boj o sestup slibuje napínavou bitvu. Jak ho vidíte? Koho tipujete na sestup, když budeme počítat s tím, že budou sestupovat tři mužstva (z 1. ligy sestoupí celek ze západu)?

Tak to bude velice zajímavé. Určitě spadne Celtic Kladno a na další dvě místa jsou adepti od sedmého místa v tabulce směrem dolů.

MICHAL VÍT, eFutsal.cz