Na rozdíl od prvního vzájemného setkání obou soupeřů, kdy v neratovické hale padla do domácí sítě desítka, tentokrát bylo ještě ve druhém poločase o co hrát.

Hosté sice po neproměnění několika dobrých úvodních šancí nabrali tříbrankovou ztrátu, jenže ještě před přestávkou se trefami Šuby mladšího a Gabča dokázali vrátit zpět do utkání. Jejich porážku definitivně stvrdily až další dva góly Sparty ve druhém poločase.

Mělnický trenér Pavel Šuba mohl po zápase litovat zahozených šancí Olympiku na začátku utkání: „Rozhodla první půle, kdy jsme měli čtyři obrovské šance (zejména Weiner – poznámka autora). Říkal jsem klukům, že Vozár chodí hodně na zem, že musí střílet nahoru, ale všechno šlo do kolen. To rozhodlo. Poté jsme dostali dva góly ze standardky. Naštěstí jsme zápas do poločasu zdramatizovali a byl to zajímavý duel i ve druhé půli. Klukům docházely síly, Sparta byla asi o dva góly lepší, ale byl to pěkný zápas. Jsem celkem spokojený."

„Pro nás to byla další kondiční část, které jsme tento týden absolvovali tři," upozornil hrající trenér Sparty David Frič a navázal: „Jsem rád, že jsme zápas vyhráli. Kvalita z naší strany byla špatná, ale byl to dnes hlavně zápas na morálku. Jak říkám, jsme v tvrdé přípravě, což bylo hodně znát. Nebyli jsme lehcí a každý běh jsme odpojovali vagón."

Zápas zdramatizoval výpadek Sparty na konci první dvacetiminutovky, kdy hostí snížili na 2:3. „Nemyslím si, že šlo o výpadek na konci první půle. Soupeř měl hodně šancí v celém prvním poločase a byla jen shoda náhod, že dal dvě slepené branky takto za sebou. Paradoxně dal Mělník obě branky z nejmenších šancí, co měl. Opět musím poděkovat brankáři, stejně jako v každém zápase. Chytají celou sezónu fantasticky a snad jim to vydrží," vzkázal Frič.

Sparta Praha – Olympik Mělník 5:2 (3:2)
Branky a nahrávky: 8. Vodecký (Stejskal), 11. Vobořil (Stejskal), 11. Stejskal (Vodecký), 24. Doša (Dlouhý), 35. Havrda (pk) – 14. Šuba ml. (Šimandl), 15. Gabčo (Banovič). Rozhodčí: Blažej – Cílek. ŽK: Sop, Frič – Weiner. Diváci: 200. Olympik: Machulka – Šimandl, Buzek, Šuba, Weiner – Dvořák, Němec, Banovič, Gabčo, Pokorný.