Proti se ovšem od 20 hodin v hale na gymnáziu postaví před týdnem vítězná Olomouc. Její hráči navíc přijedou s vědomím, že na soutoku Labe a Vltavy při poslední návštěvě slavili těsnou výhru 7:6.

„S Olomoucí nás čeká těžký zápas. Hrají zejména fyzicky náročný futsal, což nám úplně nesvědčí. Věřím ale, že nás poslední utkání vrátilo zpátky na zem a budeme předvádět to, v čem jsme dobří. Domácí prostředí by nám mělo pomoct vrátit se zpět na vítěznou vlnu,” řekl k utkání trenér Mělníka Jakub Němec.

Tým z Hané se podle slov jeho z hráčů Petra Brázdila do Mělníka těší. „Minulou sezonu jsme zde odehráli skvělé utkání, které mělo opravdu vše. Hlavním pozitivem bylo naše vítězství. Tudíž doufám, že průběh i výsledek zopakujeme.“

Utkání bude pro Olympik na více než měsíc posledním domácím, další odehraje až po reprezentační přestávce 20. října. Mezitím si Mělník kromě mistráku v Ústí odskočí i na osmifinále poháru. A los byl poměrně krutý. Hned v prvním kole celostátní části postavil do cesty mistrovskou Plzeň, která je i na startu nové sezony suverénní a v repríze posledního finále zkraje týdne přehrála Chrudim 6:2. V boji o pohárové čtvrtfinále navíc bude mít k dispozici domácí prostředí.