Svěřenci trenéra Pavla Šuby proti sedmému týmu tabulky sice vyhráli druhý poločas, což pro ně může být povzbuzením, pouze tím ale mírnili ztrátu, kterou nabrali už v prvním. Do něj vstoupili asi nejhůře, jak mohli. První gól inkasovali hned z prvního útoku po 23 vteřinách, další dva do osmé minuty. Když pak těsně před přestávkou vyšla hostům power-play, zdálo se být rozhodnuto.

Domácí ale tentokrát nerezignovali. Protočili sestavou. A právě spolupráce dvou hráčů z lavičky Němce se Šmidrkalem a poté samostatná akce střelecky i tentokrát aktivního Gabča přinesly zasloužené snížení. V té době už byli Mělničtí o poznání aktivnější na míči i střelecky a hosté raději opět sáhli ke hře s brankářem v poli. I přes šance na obou stranách už ale gól nepadl.

Domácího trenéra Pavla Šubu po utkání mrzelo především to, že v jeho úvodu na hřišti propadali ti nejzkušenější hráči. „Svými hrubými chybami v prvním poločase rozhodli během několika minut prakticky celý zápas. Je to obrovská škoda," litoval.

Po všech stránkách zlepšený výkon z druhé části ale právem bral jako příslib do budoucna: „Ve druhém poločase přišli kluci ze střídačky a přešli jsme na náš systém, byli jsme výrazně lepší, agresivnější, měli jsme šance a dali i dva góly. Utkání nám opět ukázalo, že s naší líhní jdeme dobrou cestou, i když kluci ještě musejí získat zkušenosti. Naopak jsem zděšený ze starších kluků, kteří by měli být posilami a mají mraky zápasů v lize. A není to poprvé, kdy to takto rozhodlo," dodal.

Olympik Mělník – Nejzbach Vys. Mýto 2:5 (0:4)
Branky: 28. Němec, 31. Gabčo – 1. a 20. Münzberger, 5. Sklenář, 8. Hrubý, 28. Vladyka. ŽK: 27. Buzek – 28. Michalec. Rozhodčí: Lasch – Gryc. Diváci: 90. Olympik: Machulka – Dvořák, Gabčo, Bellada, Hanzlík – Buzek, Weiner, Šuba ml., Šimandl (21. Šmidrkal, Němec).