„Jsme rádi, že se nám podařil takový vstup do ligy, navíc před reprezentační přestávkou s bonusem krásného průběžného druhého místa v tabulce,“ těšilo po utkání trenéra vítězů Jakuba Němce.

Tým podle jeho slov nejen navázal na vítězství z Liberce, ale zároveň ukázal, že v domácím prostředí bude opět velmi silný. „Od začátku jsme měli převahu, byli jsme aktivní, ale trošku nás zabrzdil vyrovnávací gól, který jsme si dali víceméně sami,“ zmínil s tím, že do správného tempa se tým dostal až ke konci poločasu a po protočení sestavou v úvodu druhého.

„Ve druhé části jsme naprosto domilovali, přidávali jednu branku za druhou, a proto Žabinští Vlci boj o body brzy vzdali. Jsem rád, že jsme v tempu vydrželi až do konce a potěšili skvělým výsledkem nejen sebe, ale také diváky, kteří měli po roce možnost vidět v mělnické hale naživo krásný futsal.“

Podle kapitána Olympiku Jiřího Vokouna přišlo potvrzení úvodního venkovního zisku až nečekaně lehce. A to i navzdory ne úplně ideálnímu prvnímu poločasu. „O přestávce jsme si v kabině něco ukázali a hned od začátku druhé půle začali střílet gól za gólem. Nakonec z toho je vysoká výhra, za což jsem moc rád,“ dodal Vokoun, kterého nyní čeká s reprezentací příprava a následné mistrovství světa v Litvě.

„Že jsme si takhle zastříleli nám může zvednout sebevědomí, které je v našem případě velmi důležité. Doufám, že v příštím zápasem na tyto výkony navážeme,“ dodal.

Olympik Mělník - Žabinští Vlci Brno 10:1 (3:1)

Branky: 2. Gabčo (Zdržálek), 11. Gabčo (Vokoun), 18. Vokoun (Gabčo), 22. Zdržálek, 23. Novotný (Šmejkal), 25. Gabčo (Nečas), 28. Šmejkal (Nečas), 34. Prejsa, 38. Nečas (Novotný), 40. Nečas (Gabčo) – 9. vlastní.