„Utkání se nám absolutně nepodařilo. Helas vyhrál zaslouženě, celý zápas byl lepším týmem,“ hlesl po utkání trenér Olympiku Jakub Němec.

Mělničtí se sice v utkání prosadili po rohovém kopu jako první. Radost ze sedmé sezonní branky kapitána Jiřího Vokouna ovšem v zaplněné hale vydržela sotva dvě minuty. Pověst obávaného střelce po narážečce potvrdil reprezentant Cupák.

„Nedařila se kombinace, prohrávali jsme souboje, dělali zbytečné fauly. Šance, kterých jsme si i přes to vytvořili hodně, se nám nedařilo proměňovat,“ rozebíral Němec výkon, který od začátku nebyl podle jeho představ. Na další trefy se po dvou nastřelených tyčkách za Marešem čekalo až do závěrečné sedmiminutovky.

Hosté se během chvíle dostali k dvoubrankovému náskoku, který se ukázal jako rozhodující. Cupák se nejdříve převtělil do role nahrávajícího, bezpečné vedení přišlo po brejku.

V samém závěru padlo po jedné brance na každé straně. Domácí vrátil na kontakt desetimetrový kop Gabča, který se tak vrátil do role nejlepšího střelce mužstva. Hosté v poslední minutě pečetili po dalším přečíslení.

„Nevím, jestli jsme si mysleli, že to po předchozích úspěšných utkáních půjde samo. Ale dnes nám chyběl hlad po vítězství. Musíme se poučit a vrátit k naší pracovité hře,“ uzavřel zklamaný trenér Olympiku, jehož klub čekají po volném víkendu v nejbližších kolech souboje s oběma pražskými „S“.

Hostující Tomáš Galia mluvil rovněž o zasloužené výhře. „Naše aktivní hra na soupeře platila. Bohužel koncovka dlouho postrádala kvalitu a potřebný klid v zakončení. Utkání nakonec rozhodla naše větší vůle a chuť bojovat.“

Olympik Mělník – Helas Brno 2:4 (1:1)

Branky a nahrávky: 7. Vokoun (Hochman), 38. Gabčo z 10 m kopu – 9. Cupák (Lidmila), 33. Sznapka (Cupák), 35. Poul (Lidmila), 40. Mužík (Poul).

Rozhodčí: Dragoun, Kaštánek. ŽK: 28. Gabčo, 29. Prejsa (oba M.). Diváci: 264.