Neratovice - Futsalisté Olympiku se v nejvyšší soutěži pozvolna zabydlují a v posledních kolech začínají na své konto připisovat i důležité body. Potvrdit ten sedmý z Jistebníku bude nováček odhodlán v pátek na domácí palubovce v Neratovicích proti pardubickému Torfu.

Soupeř odehrál o zápas víc, jeho bilance je ale té mělnické hodně podobná – po jedné výhře a remíze doma i venku. Naposledy měl být pro Východočechy vysvobozením z bodových ztrát zápas se Šumperkem, ale po porážce 2:4 se tak nestalo.

Zápas je pro Mělník další z řady důležitých. Dokládá to i skutečnost, že manažer Pavel Šuba dal v minulém kole před zápasem svého Olympiku přednost pozorovací misi na utkání Pardubice – Šumperk. „Jsou bod před námi, jsou k poražení, ale bude to velice těžké. Mají zkušený ligový mančaft a určitě k nám nepřijedou s otevřenou taktikou. Vědí, že se doma snažíme o nátlakovou hru, budou bránit a spoléhat na brejky,“ předpokládá Pavel Šuba.

Utkání má tradiční výkop v 19 hodin. Po jeho skončení přijde na řadu druholigový duel Olympiku B s týmem Protec Plzeň. Proti bývalému Motáčku neberou domácí krčící se na předposledním místě tabulky nic jiného než tři body.

Jak potvrdil manažer Olympiku, autobus, který mělnické fanoušky bezplatně dopravoval na domácí utkání do Neratovic, už nejezdí. Důvodem zrušení byl nízký zájem. Na utkání s Pardubicemi se tak musejí případní zájemci vypravit po vlastní ose.