„Věděli jsme, že to bude utkání o obraně, velkém běhání a že s míčem moc hrát nebudeme," glosoval po utkání manažer Pavel Šuba dění v chrudimské hale. „V týdnu jsme obranu pilovali a musím říci, že v první půli se nám docela dařila. Oba góly (z kopačky Michala Mareše) byly naprosto zbytečné, po individuálním selhání."

Druhý poločas už ale hostům tolik nevyšel. Inkasovali dva rychlé góly hned zkraje a pak ještě třikrát, když především sedmý gól v závěrečných vteřinách právem považují za naprosto zbytečný. „Do druhé půle přišlo uspokojení, naši kluci už nebyli v obraně aktivní a pozorní, místo ataku jen couvali nebo se posouvali, což byla voda na hru Chrudimi, jejíž brazilští hráči jsou individuálně velice vyspělí, chodili jeden na jednoho a byli v tom velice úspěšní," popsal Pavel Šuba, jak favorit dokráčel k pohodovému náskoku.

Až pak se do ojedinělých možností dostali také hosté, na kterých byl po celý zápas až příliš vidět značný respekt. „Dokázali jsme si z brejkových situací vytvořit tři slušné příležitosti. Tu jedinou stoprocentní neproměnil Gabčo. Ovšem Chrudim v zápase naprosto dominovala," uzavřel Pavel Šuba, který doufá, že v mistrovských zápasech s Era-Packem (31. října v Chrudimi a 30. ledna v Neratovicích) předvede jeho tým výrazně lepší výkon.

Era-Pack – Olympik 7:0 (2:0)
Branky: 11. a 16. M. Mareš, 22. a 25. Alvarito, 28. Kilmer, 36. Max, 40. Paulinho. Olympik: Machulka (21. Vágner) – Bláha, Šuba ml., Šimandl, Gabčo – Dvořák, Němec, Malák (Kovařík), Weiner (Banovič).