„Je to technický hráč s futsalovým myšlením. Očekáváme, že přinese potřebné zkušenosti, uklidní nás v obtížných situacích a přidá i dost gólů a asistencí,“ slibuje si trenér Jakub Němec.

Šestadvacetiletý univerzál se na boje mezi elitou může chystat po téměř dvouleté odmlce. A poprvé za jiný klub než Interobal Plzeň, s nímž spojil podstatnou část dosavadní kariéry, než zamířil do řad druholigového městského rivala Jeriga.

Nyní by měl po odchodech Vokouna, Hrdiny, či Mareše patřit mezi zkušenější členy mělnického kádru. „Vzhledem k tomu, jak máme mladý tým, který před sezonou opustila řada opor, tak jsme pro doplnění k nadějným klukům hledali hráče, který má větší zkušenosti v lize,“ objasnil Němec.

Kasýk si po přestupu odbyl soutěžní premiéru v novém působišti během pátečního finále středočeské části poháru. Hned na začátku tak zvedl trofej. „Věřím, že do týmu zapadne po sportovní i lidské stránce, což ukázal už ve finále poháru. Jsem přesvědčený, že získání trofeje hned v prvním utkání za Olympik ho uklidnilo a namotivovalo do další úspěšné spolupráce,“ dodal Jakub Němec.

Klub podle jeho informací kromě zapracování odchovanců z U19 usiluje o příchod ještě jednoho zkušeného futsalisty. „Doufám, že se podaří doladit. Tím bychom měli mít tým pro sezonu připravený,“ plánuje.