Od úvodních minut se favorizovaná Chrudim do svého soupeře hladově zakousla a i přes počáteční odpor pouhé sedmičky hráčů do pole stihla do pauzy nastřílet pět branek.

Náskok se ve druhé půli ještě navýšil i zásluhou gólu v přesilovce po vyloučení dvakrát ožluceného Nečase. Mělničtí se s jinak úspěšnou sezonou alespoň symbolicky rozloučili brankou Vokouna, vstřelenou v poslední minutě utkání.

Podle šéfa Olympiku výsledky odpovídají momentálnímu rozdílu mezi oběma kluby. „Trénují desetkrát více než my, jejich prací je jen futsal, takže to asi momentálně nezměníme. Ale zapracujeme na tom, aby to za rok bylo lepší,“ komentoval sérii manažer Pavel Šuba.

V Era-packu po hladkém postupu vyhlížejí semifinále se Spartou. „Uzavřeli jsme sérii dalším kvalitním výkonem. Vytvořili jsme si spoustu šancí a převedli do zápasové praxe řadu věcí z tréninku. Jsem šťastný za růst svého týmu. Věřím, že v něm budeme pokračovat i v pátek,“ přeje si trenér Felipe Conde.

Era-pack Chrudim – Olympik Mělník 11:1 (5:0)
Branky: 9., 16. a 28. Max, 19.a 40. Slováček, 8. D. Drozd, 19. Koudelka, 26. P. Drozd, 34. Everton, 36. Felipe, 36. vlastní – 40. Vokoun. ČK: 33. Nečas (M.). Mělník: Mareš (Jenč) – Vokoun, Mažári, Šuba, Nečas, Lehner, Němec, Machytka.

(lk, dej)