V prvním poločase ještě mladý tým držel skóre v přijatelných mezích (5:0). Po změně stran ale mezinárodní teplický soubor rozjel svůj brankostroj naplno a navýšil výsledek na 16:1. Čestnou branku hostí vstřelil Jurčovský.

„Když nás Teplice oslovily a mělo jet kompletní áčko, tak to mohlo mít smysl. Postupně se ale omluvili Fitko, Němec, Neuman a Rolenc, takže prakticky vypadli čtyři hráči základní sestavy. Nastoupilo tak pět kluků z osmnáctky a od začátku to byl kolotoč,“ přiznal po utkání hostující manažer Pavel Šuba.

Domácí chystající se v plné síle se všemi brazilskými hvězdami na blížící se čtvrtfinále play off s Pardubicemi si podle jeho slov dělali na hřišti, co chtěli. Hosté se dostali do několika málo útočných náznaků až za rozhodnutého stavu.

„V první půli nás nepustili za půlku, hrálo se na jednu bránu, góly jsme dostali po naprostém vyšachování do prázdné brány. Ve druhé jsme to trochu otevřeli, ale dostali jsme hned při prvním střídání další dva góly a kluci dali hlavy dolů a nehráli naplno.“

Podle Pavla Šuby ovšem může být mladým hráčům k užitku i drtivá porážka. „Uvědomili si, jak velký je rozdíl mezi první ligou dospělých, první ligou juniorů a druhou ligou dospělých. Teplice jsou s Chrudimí top mančafty a mezi nimi a dalšími zeje obrovská díra. Pro nás to byla velká futsalová škola.“

Absolvovaná lekce se Mělnickým může hodit už v nadcházejících kolech druhé ligy, kdy budou usilovat o potvrzení své účasti v play off.