V souboji dvou stříbrných týmů z předešlých dvou sezon se v těsném vedení vystřídaly oba celky, závěrečné minuty ovšem patřily hostům, kteří se za stavu 3:3 dokázali trhnout na dvoubrankový rozdíl. Gabčo nejdříve vrátil svému týmu vedení. A když domácí poté trefili jen tyč, zvýšil na 3:5 druhý dvougólový střelec hostí Weiner. Ten sice nakonec zápas po vyloučení v samém závěru nedohrál, mělnické plány to ovšem nenabouralo. Domácí snížili na rozdíl jediného gólu až v poslední vteřině.

Zatímco na tom, že se na start do nové sezony všichni těšili, po utkání panovala v obou táborech shoda, samotný zápas viděli soupeři odlišně. „Aspiranta na postup jsme chtěli potrápit. Myslím, že utkání by spíše seděla remíza, ale závěr jsme bohužel nezvládli a doplatili na velký počet akumulovaných faulů," řekl hrající kouč domácích Aleš Krejčík. Podle hostujícího manažera bylo ovšem vítězství naprosto zasloužené. „Potvrdilo to i domácí publikum," těšilo Pavla Šubu, který si pochvaloval nasazení juniorů Weinera s Hrdým. „Myslím, že jsme Turnov překvapili sestavou, ve které z různých příčin nebyli Neuman, Pokorný a Jurčovský a objevili se v ní dva neznámí junioři. Oba patřili mezi nejlepší," uvedl Pavel Šuba.

V utkání pohledem mělnického manažera tentokrát zvítězil celkově kvalitnější futsalový projev nad tradičně silovější a přímočařejší hrou Turnova. „Spolehlivě zachytal i Machulka. Ovšem i domácí gólman vytáhl několik perfektních zákroků, kterými držel svůj tým ve hře, jinak asi bylo rozhodnuto daleko dřív," dodal. Ve druhém kole se Mělničtí poprvé v sezoně představí ve své domácí hale v Neratovicích, v pátek od 20 hodin vyzvou libereckou Slavii.

Dalmach Turnov – Olympik ME 4:5 (1:2)
Branky: Petřík 2, Krejčík, V. Hurt – Weiner 2 (1. z PK), Gabčo 2, Hrdý.