Před zápasem musel hostující manažer Pavel Šuba řešit problém s brankáři. Nemocného Hnízdila a Machulku, který byl v zahraničí, tak mezi třemi tyčemi nahradil gólman béčka Michal Jenč, pro něhož to byla povedená premiéra v druhé nejvyšší soutěži.

První půle příliš futsalové krásy v jinak krásné nové sportovní hale nepobrala a první, kdo se po necelých deseti minutách hry osmělil, byli Severočeši. Na úvodní branku Pavlici ale dokázal Olympik do přestávky dvakrát zareagovat. Nejprve potrestal špatnou rozehrávku domácích Pokorný a poté se z nacvičeného signálu z rohu trefil Neuman.

Po změně stran se utkání přece jenom otevřelo. K vidění byla místy hra nahoru dolu. Z nepřeberného množství příležitostí přidali třetí a čtvrtý gól Pokorný s Jurčovským.

Domácím se sice povedlo Novákem snížit na rozdíl dvou branek, ale závěrečné drama chvíli na to odmítl střídající Šimandl. Na konečných 6:2 z pohledu Olympiku pak nakonec pečetil kapitán Neuman.

Betis Kadaň – Olympik Mělník 2:6 (1:2)
Branky:
9. Pavlica, 32. Novák – 14. a 25. Pokorný, 18. a 34. Neuman, 26. Jurčovský, 33. Šimandl. Rozhodčí: Henych, Šmíd. ŽK: 1:0. Diváci: 45. Olympik: Jenč – Němec, Jungbauer, Gabčo, Pokorný – Dvořák, Lelek (21. Šimandl), Jurčovský, Neuman.

MARTIN BOUŠKA

ARCHIV VŠECH DOSUD ZVĚŘEJNĚNÝCH VIDEÍ