Mělničtí si proti desátému týmu dělali zálusk na odplatu za zatím jedinou porážku v sezoně. Na hřišti se ale spíše potvrdilo, že na českolipského soupeře prostě neumějí a ztratili i napodruhé.

V nepříliš záživném úvodním dějství padl pouze jeden gól. Jeho autorem byl v sedmé minutě domácí Pokorný. Hosté mohli před přestávkou srovnat, ale Zdeněk Brož mířil z desetimetrového kopu vysoko nad.

Vše podstatné se tak odehrálo po změně stran. Nejprve opět Pokorný zužitkoval do prázdné nahrávku Neumana a Olympik se dostal do dvoubrankového trháku. Stejný hráč mohl zanedlouho zkompletovat hattrick, ale po samostatném úniku trefil pouze tyč.

Posléze se osmělili i hosté a Zdeněk Brož snížil. Za domácí orazítkoval břevno a hned na to i tyčku Gabčo. Na druhé straně si pak Severočeši dvakrát vylámali zuby na Hnízdilovi. Už po dvanácti minutách druhé půle svítily na časomíře u faulů dvě pětky a mužstva se musela mít na pozoru.

Lépe se s nastalou situací dokázali vyrovnat hosté, kteří v rozmezí dvaceti vteřin brankami Šídla a Součka otočili vývoj utkání na 3:2, a to ještě musel vykopávat míč z brankové čáry Prejsa.

Psychickou vzpruhu znamenal pro opařený Olympik krásný vyrovnávací gól Neumana, který prakticky z nulového úhlu střelou do vinglu překonal Švástu.

Jenže minutu nato vrátil hostům vedení z desetimetrového kopu Vojtěch Brož. Olympik reagoval hrou bez brankáře. Početní výhodu využil dvě minuty před závěrečným hvizdem Neuman a obě mužstva se rozešla smírně.

Olympik Mělník – F.A. Zole Č. Lípa 4:4 (1:0)
Branky: 7. a 22. Pokorný, 35. a 38. Neuman – 23. Z. Brož, 33. Šídlo, 33. Souček, 36. V. Brož. Rozhodčí: Rybka, Blažej. ŽK: Jungbauer – Souček. Diváci: 60. Olympik: Hnízdil – Volf, Neuman, Dvořák, Pokorný – Lelek, Šimandl, Gabčo, Jungbauer (Němec, Prejsa, Kettner, Machulka). F.A. Zole: Švásta – Šídlo, Vodrážka, Kočí, V. Brož, Z. Brož, Souček, Klimek, Kubeš.

MARTIN BOUŠKA