„Podařilo se nám porazit velice kvalitního soupeře, který má šikovné hráče,“ cenil si trenér Olympiku Jakub Němec výhry 6:5.
Domácí tahali od deváté minuty za kratší konec. V jednu chvíli ztráceli dokonce už dvě branky. Po rozehrání nepřímého kopu se ale udrželi v kontaktu.

„V první půli si úplně nesedly čtyřky, hra byla rozháraná, ale včas jsme zareagovali a upravili je. Od patnácté minuty už to šlapalo,“ objasnil prezident Olympiku Pavel Šuba pomalejší rozjezd.

Ve druhém poločase pokračovala přetahovaná od úvodních vteřin. Gabčo dvakrát srovnal. Za stavu 4:4 zkompletoval z dlouhé penalty hattrick. Vedení navýšené Šupem už hostitelé nepustili. Hradišti už nepomohla ani power-play. V závěru sice hosté utkání po druhém gólu Outraty zdramatizovali, ale na vyrovnání už nedosáhli.

Za přístup a výkon hráčů ve druhém poločase si hráči vysloužili pochvalu svého vedení. „Předváděli jsme dobrou hru, dali krásné branky,“ těšilo trenéra Němce. „Druhá půle byla jednoznačně v naší režii výsledkově a hlavně herně. Šancí bylo na deset gólů,“ přidal se Pavel Šuba.

„Ve druhém poločase se nám vymstila zbytečná pasivita, kterou hattrickem ztrestal domácí bombér Gabčo a stal se hrdinou večera,“ prohlásil hostující trenér Jaroslav Hastík.

Jedním gólem se při své premiéře v mělnickém áčku uvedl i Petr Hochman. „Ligu jsem hrál kvůli zranění po skoro dvou letech, doufám, že mi to pomůže do dalších zápasů,“ zářil spokojeností. Vedle bojovnosti a disciplinovanému výkonu v obraně přisuzoval výhru nad kvalitním soupeřem i divákům. „Hnali nás dopředu. Podpora z hlediště v takto vyrovnaných zápasech velmi pomůže.“

V následujícím týdnu si Mělničtí užijí futsalu dosyta a v té nejvyšší kvalitě. Ve středu se na Spartě pokusí překvapit ve čtvrtfinále poháru, v pátek zabojují v rámci 7. kola Varta ligy o senzaci v Chrudimi.

Mělník – Uh. Hradiště 6:5 (2:3)

Branky: 10. Hochman, 17. Šup (Kuč), 21. Gabčo, 27. Gabčo (Mažári), 34. Gabčo, 36. Šup – 9. Outrata (Šarkózy), 11. Křivánek (Janečka), 12. Janečka (Levčík), 25. Sopůšek, 38. Outrata (Křivánek). ŽK: 3:2.