Podle trenéra Olympiku Jakuba Němce měl jeho tým v oboustranně kvalitním utkání výrazně blíž k vítězství, přestože vedl pouze soupeř. „Vytvářeli jsme si ale dost příležitostí na to zvítězit. Jsem rád, že z Brna odjíždíme s bodem, ale po takovém výkonu je to spíše ztráta," řekl.

Domácí, kteří tak v tabulce zůstali o dva body zpět na šesté příčce, přišli ve druhém poločase nejdříve o vyloučeného Lukšiju a záhy také o náskok. Autor druhého gólu Jihomoravanů žlutým faulem způsobil standardku, po jejímž rozehrání srovnal svou druhou trefou v sezoně Novotný.

Okresní přebor, 6. kolo: SK Slavia Velký Borek - FK Vysoká (1:0), hráno 25. září 2022.
Zaostřeno na okresní přebor: kdo střílel góly, sbíral karty a čistá konta?

„Do zápasu jsme vstoupili výborně a i po vstřeleném gólu diktovali tempo hry a hráli naši hru. Bohužel jsme v druhém poločase po červené kartě neudrželi vedení a nakonec bereme ve finále spravedlivý bod,” hodnotil duel brankář Helasu Andrej Mykytjuk.

Na hřištích soupeřů se Mělničtí představí také ve zbylých dvou zápasech roku 2022. V pátek 9. prosince odstartují odvetnou část na půdě mistrovské Chrudimi, v neděli 18. pak hostují v České Lípě.

Helas Brno – Olympik Mělník 2:2 (1:1)

Branky: 13. Poul (Svoboda), 23. Lukšija (Svoboda) – 15. Šustr (Vokoun), 27. Novotný (Vokoun). Rozhodčí: Čep, Rygl. ŽK: 1:4. ČK: 27. Lukšija (Helas).

Olympik: Šanda (Bouška) - Novotný, Vokoun, Sváta, Gabčo, Nečas, Šustr, Šiler, Silva de Amorim, Lehner, Ježek.

Petr Blažej vedl seminář rozhodčích v Hostivaři.
Předseda Blažej: O mladé rozhodčí nás často připraví agresivita okolí