„Dvě sezony jsme nedokázali Turnov porazit. Ovšem tentokrát jsme se pečlivě připravili. Dobrou a aktivní obranou na vlastní půlce jsme paralyzovali jedinou herní turnovskou variantu, a to míče na hrotového útočníka, v pohodě jsme pohlídali i náběhy lajnových hráčů. Střely ze střední vzdálenosti, pár závarů před brankou a dvě gólovky v první půli zlikvidoval opět dobře chytající Jenč," hodnotil zápas spokojený kouč Mělníka Pavel Šuba.

Jeho tým je po úvodních dvou kolech druhé ligy na čele soutěže s šesti body a skvělým skóre 15:5. V k výhře 7:2 z prvního kola nad Betisem Kadaň přidali Mělničtí o tomto víkendu vysokou výhru z půdy turnovského Dalmachu 8:3. „Po získání míče jsme se snažili rychle přecházet do protiútoku, ale také kvalitně tvořit do zkonsolidované obrany. Proto naše góly nebyly stejné, ale padly po různých herních variantách. Hodně šancí jsme ještě neproměnili." nechal nahlédnout do své futsalové kuchyně Šuba.

Od začátku byli hosté aktivní, o rozruch se pokoušel hlavně Gabčo, po jehož akci padl také úvodní Volfův gól. Dalmach dokázal srovnat krok, ale do kabin se šlo za stavu 3:1 pro Mělník. „O přestávce jsme si upřesnili pár poznatků a jedním z nich bylo, že nesmíme polevit v aktivní obraně a nedat domácím jakýkoliv impuls, aby se dostali do hry," komentoval Šuba s tím, že jeho hráči udělali úplný opak a snížení na 2:3 vrátilo Dalmach do hry. Pak už ale bylo na palubovce jediné mužstvo a to Olympik. „Před utkáním jsem byl lehce nervózní, protože hra Turnova nám vůbec nevyhovuje. Taky jsem čekal, jestli a do jaké míry hráči dostanou do hry věci z tréninků a zdali navážeme na kvalitní hru s Kadaní. A musím je pochválit, předčili mé očekávání."

II. liga
Dalmach Turnov – Mělník 3:8
Branky Mělníka: Jurčovský 2, Němec, Volf, Neuman, Lelek, Pokorný, Gabčo. Rozhodčí: Nagy, Krupa. ŽK: 1:3. Diváci: 150.

Krajský přebor
Mělník B – Slavoj Kladno 2:7
Branky: Prejsa, Hrdý – Peroutka 4, Pečonka 2, Pulec. Rozhodčí: Čikara, Vážan. ŽK: 1:2. Diváci: 30.