V menší euforii způsobené desetigólovou výhrou nad Šumperkem odcházeli na vánoční přestávku futsalisté Olympiku. Co se od té doby v týmu nováčka, který hraje v nejvyšší soutěži o holé přežití, událo? Nejen o odchodu dvou zkušených hráčů hovořil manažer Pavel Šuba.

Jak jste přečkali vánoční přestávku po futsalové stránce?
Jsem přesvědčen, že většina z nás má futsal v hlavě stále, tedy i o Vánocích. Byly tréninky, a co vím, tak většina hráčů se účastnila různých halových turnajů v malé kopané. Trénovali jsme vždy jen v pondělí, protože na středy vyšel Štědrý den a Silvestr. Po většinou to bylo uvolněnější a hráli jsme na dvě nebo stříleli na bránu. Od nového roku jsme však už najeli na normální tréninkový proces.

S jakým záměrem vstupujete do zbylých sedmi kol soutěže?
Cíl je jasný, chceme se v lize zachránit. Vím, že kluci na to mají. Budeme spoléhat na jejich srdíčko a odhodlanost nechat na palubovce duši.

Tento pátek na půdě Eco Investmentu to ale asi bude hodně těžké?
Ano, to bude moc těžký zápas. Eco je v tabulce druhé a je naprosto v pohodě. Jedeme k nim jako velký outsider s cílem moc neprohrát. Ale míč je kulatý a každý zápas začíná od stavu nula nula.

Přes Vánoce jste také udělali výrazné korekce v kádru. Jaké?
Prodali jsme Pavla Stejskala a z osobních důvodů skončil Milan Bouška. Budu moc zvědavý, jak se kolektiv s těmito změnami popere.

Pracujete na doplnění?
Ano, ale spíše se bude jednat o hráče pro budoucnost. Záchrana zůstane na bedrech stávajícího kádru.

Můžeme se ještě vrátit k nečekanému odchodu Pavla Stejskala?
Jeho prodej má dvě stránky, které spolu velmi souvisí – ekonomická a sportovní. Nechci to moc rozvádět, ale ubezpečuji, že Olympik je natolik ekonomicky stabilní, že nemusí hráče prodávat. Mou prioritní zásadou je, že klub je firma a hráči fungují jako zaměstnanci. Za peníze, které od klubu dostanou, musejí odvádět odpovídající výkony. V případě Pavla Stejskala jsme došli k závěru, že tomu tak není.

Pavel přišel do Olympiku jako v pořadí třetí ze čtyřky, která spolu hrála za Eco Investment. Od jeho sehranosti se Spalem a Bouškou jste si patrně hodně slibovali?

Určitě. Zdobí ho obrovská rychlost, výbušnost a dobrá práce s míčem. Věřili jsme, že tato trojka společně s Runtem potáhne Olympik bez problému do play-off. Jenže nás potkaly okolnosti, které tuto spolupráci znemožnily.

Které to byly?
Byl to velice špatný přístup Boušky v letní přípravě a prakticky i po celý podzim. Za druhé velké zdravotní problémy Spala. A najednou musel Pavel začít hrát s novými spoluhráči úplně jiný styl hry, než na jaký byl zvyklý a nebyl schopen se podřídit. Místo, aby hrál pro svou čtyřku, bylo to často naopak. I proto jsme Pavla nechtěli nechat v Olympiku trápit a hledali jsme mu klub, kde by se dokázal plně realizovat a uplatnit své přednosti. Doufám, že Benago bude ten správný.