VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Olympik se kvůli vyloučení z poháru odvolal

Mělník / Olympik se odvolal proti rozhodnutí disciplinární komise Středočeské krajské komise futsalu, která A i B týmům mělnického klubu zkontumovala utkání 2. kola poháru ČMFS (informoval sobotní Mělnický deník).

11.5.2008
SDÍLEJ:

Logo klubuFoto:

Ke kontumacím a tedy k vyřazení A týmu ze soutěže sáhla komise kvůli porušení pravidla o zákazu střídavého startu mezi oběma mužstvy. Podle vedení klubu je trest nepřiměřený. V odvolání se uvádí, že pochybení není jen na straně klubu, ale také v nepřesných a nedostatečně sladěných normách řídících orgánů Poháru ČMFS.

Odvolání

Předně nepopíráme pochybení našeho klubu v tom smyslu, že 3 hráči ze soupisky A týmu nastoupili za náš B tým v pohárovém utkání proti FC Rohožník Praha. Od tohoto zápasu jsme pro další pohárová utkání našeho klubu přijali opatření, že za A tým i B tým budou nastupovat jen hráči uvedení na příslušných soupiskách. Tak jak je to uvedeno v Propozicích Poháru ČMFS futsalu, vydaných KF ČMFS. Toto rozhodnutí posílily indicie z funkcionářského futsalového zákulisí, že pokud budeme dále postupovat podle daných propozic, nebude vůle se k zápasu vracet a dodatečně náš klub jakkoli trestat.
Přesto však nakonec podnět k disciplinárnímu řízení s naším klubem přišel a jeho výsledkem je zmíněné rozhodnutí. Je-li tedy skutečným imperativem futsalového hnutí mít své normy a předpisy v pregnantní podobě, za všech okolností je dodržovat a nemilosrdně trestat každého, kdo se proti nim proviní, pak je také třeba si položit otázku, jestli samy tyto normy a předpisy neumožňují různý výklad a nevedou k chybným závěrům.
Samotná existence dvou různých Propozic k jedné soutěži je sporná, stejně jako fakt, že není vždy stanoveno, která z těchto Propozic je v případě jakékoli nejasnosti nadřazená té druhé. Ovšem jako ještě více zavádějící se jeví určité nesrovnalosti mezi stávajícími Propozicemi Poháru ČMFS futsalu 2007/08, vydanými KF ČMFS a Propozicemi krajské části Poháru ČMFS, uplatňovanými Stč. KKF. Co se týče regulace nasazování hráčů jde přímo o evidentní rozpor mezi dvěma normami. Zatímco Propozice KF ČMFS uvádějí, že „pokud má klub v pohárové soutěži více jak jedno mužstvo, platí zákaz střídavého startu hráčů (z C za B, z B za A a obráceně)“, tak Propozice Stč. KKF zdůrazňují, že „každý hráč může v Poháru ČMFS nastoupit pouze za jeden tým“. Což v praxi může vést k neřešitelné situaci. Kdyby se totiž náš klub striktně řídil oběma Propozicemi a po prvním nasazení 3 hráčů A mužstva za B tým v tom (v případě postupu) pokračoval i v dalších pohárových kolech, z pohledu Propozic Stč. KKF by to bylo v pořádku. Pokud by ovšem tento B tým posílený hráči A mužstva postoupil do celostátní části soutěže, tak dotyční hráči A mužstva by najednou za B tým nesměli nastoupit, protože dle Propozic KF ČMFS (které by v této části soutěže logicky měly začít platit) platí zákaz střídavého startu hráčů (zde z A týmu do B týmu)!? Není právě touto kontradikcí norem ohrožena regulérnost soutěže daleko více než nasazením tří hráčů, kteří v barvách jednoho klubu nastoupí za dva různé týmy?
A ještě jeden postřeh: Jedna z kontumací se odvolává na starty hráče Kvasničky za B tým i A tým našeho klubu. Chtěli bychom upozornit, že hráč Kvasnička se narodil 18.3. 1990 a v sezóně 2007/08 patří mezi juniory. Není tedy uveden na žádné soupisce dospělých, nýbrž na soupisce juniorů. Pakliže se juniorovi zakazuje nastupovat za jedno či druhé mužstvo dospělých, jde o rozhodnutí, které postrádá smysl a ve svých důsledcích jde proti zájmům futsalu.
SK Olympik Mělník se odvolává proti Rozhodnutí DK Stč. KKF o kontumaci pohárových utkání A i B mužstva svého klubu – a to výhradně jen z důvodu nepřiměřenosti trestu, bez ohledu na dosažené výsledky na hrací ploše. Považujeme trest za nepřiměřený, neboť pochybení není jen na straně našeho klubu, ale také v nepřesných a nedostatečně sladěných normách řídících orgánů Poháru ČMFS.

Jiří Valín, SK Olympik Mělník

Autor: Luboš Kurzweil

Je trest pro Olympik za porušení propozic soutěže přiměřený?

Ano

56 %

Ne

44 %

Hlasovalo: 16

Anketa byla ukončena

11.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Divocí koně na hradecké Plachtě.
18

OBRAZEM: Na Plachtě vypustili divoké koně. Pomohou prostředí

Ilustrační foto.

Romantika dávných lásek láká k valentýnským výletům po kraji

Krása a elegance. Krasobruslení si stále drží úroveň

Střední Čechy – V Moskvě právě soupeří nejlepší krasobruslaři starého kontinentu. Ale jak na tom je krásný sport, který má v naší republice tak obrovskou tradici, ve středních Čechách? Zdá se, že se mu i přes těžké podmínky vede obstojně. Deníku o tom vyprávěla sekretářka nového krajského svazu Ladislava Eichenmannová. 

KRÁTCE: Ve Všetatech se bude vzpomínat na Jana Palacha

Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

Orkán Friderike nezpůsobil škody

Mělnicko – Silný vítr, který se prohnal Českou republikou, k nám ve čtvrtek odpoledne přinesl orkán Friederike. Škody působil především v severních Čechách, na mnoha místech byla přerušena dodávka elektřiny a také hasiči vyjížděli ke stovkám popadaných stromů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>