Oba soupeři sice svedli v loňské sezoně dvě vyrovnané bitvy a hosté přijeli s vizitkou týmu, který nedávno potrápil prvoligovou Slavii. Jenže tentokrát v ne zcela optimální sestavě zůstali hodně za očekáváním. Manažer domácích Pavel Šuba také proto výsledek nikterak nepřeceňuje. „Buďme na zemi," krotí naopak jakoukoliv euforii.

Do generálky podle svých slov poslal sestavu, která by měla být totožná s tou, která už v pátek nastoupí k boji o úvodní prvoligové body proti Hradci Králové. „Hráči ve čtyřkách už byli poskládání tak, aby si navzájem vyhovovali, a taky to bylo vidět. Hra byla docela slušná, v zápase bylo hodně věcí, které trénujeme a které chci vidět," hodnotil výkon svého týmu.

Ten se do soupeře pustil od samého začátku, gólově se prosadit mu dovolil až před poločasem za stavu 5:0. Ve druhém pokračovala dominance domácích, kteří nakonec otrávili hosty výsledkem 11:3. A nejen jím. „Nedokázali jsme se ani přiblížit výkonu z utkání na Slavii a zaslouženě vysoko prohráli," označili poražení svůj výkon za velmi špatný.

Olympik Mělník – Combix Ústí n. L. 11:3 (5:1)
Branky: Banovič 3, Němec 3, Gabčo 2, Bláha 2, Malák – Demčenko 2, Herián.
Olympik: Machulka (21. Vágner) – Bláha, Šimandl (31. Buzek) – Gabčo, Jungbauer (21. Weiner) – Němec, Dvořák (31. Kovařík) – Pokorný (21. Malák), Banovič.