Klání vítězů futsalových soutěží je novou myšlenkou, která vznikla na základě jednání zkušených českolipských pořadatelů a Komise futsalu FAČR, která nad celou akcí převzala záštitu. Tradiční letní turnaj pod širým nebem bude zajímavý tím, že se ho nemůže zúčastnit každý, ale pouze vítězové dlouhodobých soutěží.

„Turnaj je určený vítězům všech dlouhodobých mistrovských soutěží v České republice od Chance futsal ligy po nejnižší okresní soutěže,“ vysvětluje Vojtěch Brož, hlavní organizátor turnaje. Přiblížil také jednu podrobnost týkající se soupisek týmů. „V účastnických týmech musí nastupovat hráči podle soupisky ze sezony 2013/14, ale celky se mohou posílit až o tři hráče mimo tuto soupisku,“ vysvětluje Brož. Což je věc, která může turnaj zatraktivnit, protože kluby s sebou mohou přivézt i omezený počet tváří, které se běžně v jeho dresu neobjevují.

Motivující pro celky z nižších soutěží pak může být konfrontace s kluby, které hrají vyšší soutěže. V jednání je i start Chrudimi, což by dodalo akci další rozměr. Nicméně i v přihlašování se výjimky najdou. Několik „divokých karet“ mohou přidělit pořadatelé a dále je možné se na akci kvalifikovat jako vítěz některého z turnajů licencovaných Komisí futsalu FAČR.

(lk, rk)