„Výhry si nesmírně vážíme, hráči si ji zasloužili za poctivý a obětavý výkon. Před nováčkovskou sezonou ve druhé lize je to pro nás signál, že se můžeme měřit i s takto kvalitními týmy," poukázal trenér Malibu Jaroslav Bílek na vítězství Mělníka ve druhé lize, tedy soutěži, kterou od nadcházejícího ročníku bude hrát Malibu.

Manažer Olympiku Pavel Šuba naopak přiznal, že z hostujícího pohledu šlo o po všech stránkách nevydařené utkání, což připisoval zejména nesehranosti obměněné sestavy. V ní dostali prostor už i Kovařík s Bláhou, úvodní posily získané na přestup z Liberce. „Ještě bychom nejméně jednoho kreativního hráče chtěli získat místo Lelka, kterého čeká operace křížového vazu a celá sezona je pro něj ztracená," nekončí v Olympiku s posilováním na nejvyšší soutěž.

„Samozřejmě, že bylo vidět, že se kluci vidí poprvé v životě. Přitom naše hra je založená hlavně na sehranosti," zdůraznil po utkání Pavel Šuba. „Tentokrát to haprovalo a nevycházelo nám nic. Navíc jsme neproměňovali šance. Malibu výborně bránilo a do čeho kopli, z toho byly góly," popsal ze svého pohledu zápas, ve kterém tým přišel o šanci proniknout v případě krajského prvenství do čtvrtfinále celostátního Poháru FAČR.

Nejbližší příležitost spravit si chuť Mělničtí dostanou poslední červnovou sobotu, kdy se na travnatých hřištích v České Lípě a Zákupech zúčastní premiérového a velmi prestižního Turnaje mistrů futsalových soutěží.

Malibu MB – Olympik Mělník 3:1 (2:0).
Branky a nahrávky: 12. Miškovský, 14. Bělík, 34. Razák – 49. Kovařík. Olympik: Jenč (26. Vágner) – Šimandl, Němec, Weiner, Gabčo – Bláha, Kovařík, Malák, Banovič.

První ligu začnou doma s HradcemSvé vylosování zná od sobotního grémia klubů nejvyšší domácí soutěž, do které se po letech vrátil mělnický Olympik. Ten na úvod vyzve ve svém domácím prostředí v Neratovicích „starý známý" tým hradeckého Salamandru, který do nejvyšší soutěže zamířil o rok dříve. „Los vnímáme jako docela příjemný. Nemáme na začátek žádné top týmy jako Teplice, či Chrudim, takže to snad zvládneme a naladíme se na vítěznou vlnu," komentoval ligový jízdní řád svého mužstva manažer Pavel Šuba. Nový ročník Chance futsal ligy odstartuje v pátek 26. září.
Program Olympiku: 1. kolo: doma Hradec Králové, 2. kolo: venku Vysoké Mýto, 3. kolo: doma Sparta Praha, 4. kolo: venku Helas Brno, 5. kolo: doma Slavia Praha, 6. kolo: venku Chrudim, 7. kolo: doma Třinec, 8. kolo: venku Kladno, 9. kolo: doma Tango Brno, 10. kolo: venku Benago Praha, 11. kolo: doma Teplice.