„Hráči Písku byli velice slušní na míči, ale měli velký problém s bráněním a zachytáváním našich rychlých kombinací, které končily góly," shodovali se domácí hráči se svým vedením. Podle manažera Pavla Šuby pak Mělničtí využili také toho, že hosté stejně jako týden předtím oni přijeli k utkání vzhledem k pátečním zácpám na silnicích jen asi čtvrthodiny před výkopem. Navíc ani pohled na téměř pustou lavičku náhradníků nevěštil pro Jihočechy nic dobrého. „Ihned jsme vysunuli obranu až na jejich půlku, rychlým a agresivním napadáním je nenechali hrát a nutili k chybám," uvedl Pavel Šuba.

A chyby přicházely a s nimi domácí šance a góly. Jen za první poločas jich Gabčo a spol. stihli proměnit sedm. Ve druhém, kdy oba týmy postupně vsadily i na hru bez brankáře, už to taková kanonáda nebyla, domácí ale přesto rozdíl ve skóre ještě navýšili na desetigólový. „Mělník jasně prokázal své kvality, přejeme mu hodně úspěchu v boji o titul," nezbylo hostům než uznat porážku.

Olympik Mělník – Tex-Color Písek 11:1 (7:1)
Branky: Gabčo 5, Lelek 3, Jungbauer, Weiner, Jurčovský. Olympik: Machulka (Wágner ) – Volf, Šimandl, Lelek, Gabčo – Dvořák, Němec, Jungbauer, Weiner – Jurčovský, Trnka.