Narozdíl od týden starého nezdaru měl Olympik proti Arsenalu impozantní vstup do utkání. Zásluhou tref Pokorného, Volfa, Dvořáka, Gabča a Prejsy už v desáté minutě vedl 5:0.

Benešov sice snížil Chlastákem, avšak Dvořák po samostatném úniku vrátil pětibrankové vedení. Domácí pohodlný náskok ukolébal a závěr úvodní půle vyzněl pro Arsenal, který dvěma zásahy Charváta v poslední minutě rozdíl nepatrně stáhl.

Avšak ihned v úvodu druhého dějství trefil Volfovu střílenou přihrávku Pokorný a po 21 vteřinách vnesl na domácí sálovky potřebný klid.

O čtyři minuty později bylo ještě lépe. To Gabčo doklepával do prázdné brány míč vyražený benešovským brankářem Kondrátem. Během závěrečné desetiminutovky se na Mělníku podepsal fakt, že hrál pod hrozbou šestého faulu a Arsenal, jmenovitě Chlasták s Kiliánem, toho využil. Poslední slovo ale měl autor hattricku Gabčo, jenž minutu před závěrečným hvizdem pečetil na konečných 9:5.

Poměrně snadné vítězství si na úvod nové sezony připsala přeborová juniorka Olympiku. Hostující Celtic Kladno, loňský účastník divize, přijel pouze s jedním hráčem na střídání.

Kdo bude na neratovické palubovce pánem, bylo patrné už od úvodních minut. Už ve čtrnácté svítil na časomíře stav 4:1 a množství šancí ještě zůstalo ze strany domácích nevyužité.

Celtic se přesto dvěma slepenými góly přiblížil na dostřel jedné branky, ale to bylo z jejich strany do přestávky vše. Střeleckou iniciativu přebral opět Olympik, který do poločasu zvýšil vedení na rozdíl tří branek.

Po změně stran se utkání nadobro proměnilo v exhibici mělnických mladíků, kteří postupně nastříleli dalších dvanáct branek. Nakonec se domácí kolotoč zastavil až na cifře 18.

Kladenští mohli děkovat především brankáři, který pochytal řadu šancí a vstřelil i jediný gól hostí ve druhé půli. Nejpilnějšími střelci v mělnickém dresu byli čtyřgóloví Vála s Kettnerem.

Olympik Mělník – Arsenal Benešov 9:5 (6:3)
Branky:
7., 25. a 40. Gabčo, 6. a 17. Dvořák, 2. a 21. Pokorný, 6. Volf, 10. Prejsa – 20. a 20. Charvát, 14. a 33. Chlasták, 38. Kilián. Rozhodčí: M. Černý, Vaněk, ŽK: Volf – Chlasták. Diváci: 40. Olympik: Hnízdil – Němec, Dvořák, Prejsa, Neuman – Volf, Šimandl, Pokorný, Gabčo (Jurčovský, Jungbauer, Rolenc, Jenč).

Olympik Mělník B – Celtic Kladno 18:4 (6:3)
Branky:
1., 18., 34. a 37. Vála, 14., 32., 37. a 38. Kettner, 5. a 7. Dzimko, 32. a 35. Slezák, 22. a 37. Šuba ml., 25. a 40. Weiner, 7. Šulc, 40. vlastní Nachtigal – 5. vlastní Dzimko, 14. Rác, 15. Nachtigal, 30. Mladý. Rozhodčí: Hervert, Křivka. ŽK: 0:1. Diváci: 25. Olympik B: Jenč (21. D. Procházka) – Weiner, Vála, Dzimko, Kettner – Lelek (21. Šuba ml.), Ryba, Šulc, Kaňka (21. Slezák).

MARTIN BOUŠKA