Futsalovému Olympiku Mělník se v pátek zkřížily termíny zápasů obou ligových mužstev. Pozornost přitahoval nejen duel A-týmu na půdě vysoce favorizovanému Eco Investmentu Praha, ale i vzdor mladíků v dresu druholigové rezervy proti ostřílenému Bakovu nad Jizerou. Ani jeden celek tentokrát nezklamal. A-tým dokonce svůj výkon ozdobil zázračným bodovým ziskem.

Mladíci nabírali cenné zkušenosti

V Neratovicích se výsledkové překvapení nekonalo. Slavíci odvezli plný bodový zisk po výhře 5:3. Zatímco v hostující sestavě nastoupilo několik hráčů s prvoligovými zkušenostmi na čele s nestárnoucím Kamenickým, domácí soupiska připomínala „mateřskou školku“.

První start za dospělé a hned hattrick. Takovou premiéru zažil hráč, který má střílení gólů v genech. Josefu Gabčovi mladšímu tleskal z tribuny i jeho otec, kterého nepustilo do hry zranění. A nejen Gabčo junior byl důkazem, že mělnickému klubu pomalu dorůstá nová generace hráčů. Největšími „mazáky“ v domácích dresech byli teprve dvaadvacetiletý Rostislav Šmíd a o rok mladší Michal Vernek. „Zbytek jsou kluci z osmnáctky a čtyři dokonce z šestnáctky,“ komentoval sestavu trenér béčka a manažer klubu Pavel Šuba.

Na vedení hostů domácí pohotově zareagovali a vyrovnali. Na přestávku ale šli hosté klidní, vedli o dva góly. Po změně stran se Mělnickým dvakrát povedlo vstřelit kontaktní gól, jiné komplikace ale Bakov nedopustil a závěr si zkušeně pohlídal.

„Kluci i přes porážku odehráli výborný zápas. Až na několik chybiček zvládli zápas i po taktické stránce. Měli z toho strach, ale dokázali si, že mohou hrát druhou ligu bez problémů. V podobné sestavě budeme pokračovat. Uvidíme, jestli se nám podaří zachránit. Pokud ne, tak se svět nezboří a budeme hrát doma divizi,“ nedělal z další porážky tragédii Pavel Šuba. To ještě netušil, jak velkou radost mu udělá A-tým, který v Praze vyválčil dosud nejcennější tři body v nejvyšší soutěži.

Měli jsme neuvěřitelné štěstí

Mělnickým se v 16. kole I. ligy na Eco Investmentu stala osudná vždy pouze 13. minuta obou poločasů. Na první gól Olympik odpověděl do přestávky hned dvakrát a na začátku druhé části utekl dokonce na 1:3. Domácí po snížení sáhli ke hře bez brankáře, při které ale hosté korunovali pár vteřin před koncem do prázdné branky na 2:4.

Trenér Mělníka Martin Churáček po zápase sportovně přiznal, že si jeho tým proti do té doby pouze jednou poraženému Eco Investmentu vybral štěstí na několik zápasů dopředu.

„Domácí v utkání potvrdili, že patří k naší špičce. Zejména v úvodu nás zmáčkli, a kdyby to bylo po sedmi minutách sedm nula, tak se nikdo nemohl divit. Měli jsme neuvěřitelné štěstí, výborně zachytal gólman Hnízdil a obrana vůbec byla vynikající. Z minima šancí jsme pak dali góly. Zápas zřejmě rozhodly výkony gólmanů,“ shrnul trenér Mělníka.

Ten měl ze svého dřívějšího působení hru soupeře dokonale zmapovanou. „Znám jejich styl i hráče a kluky jsem na to připravil. Důležité ale bylo, že vzali zápas zodpovědně, odehráli, co jsme si řekli. Hráli jsme jako kolektiv, což nám v některých zápasech chybělo. Přesto je Eco dál soupeř, kterého můžeme porazit, nikoli porážet. Futsalovou kvalitou jsou jinde.“

I. liga, 16. kolo
Eco Investment-Olympik Mělník A 2:4 (1:2)
Branky Mělníka:
15. Matějček, 18. Remenec, 21. Trutnovský, 40. Průcha. Rozhodčí: Henych, Melničuk. Olympik A: Hnízdil (Saibt) – Runt, Průcha, Čermák, Fiala, Hyka, Pokorný, Matějček, Remenec, Trutnovský.

II. liga Západ, 13. kolo
Olympik Mělník B-Bakov n. J. 3:5 (1:3)
Branky Mělníka:
Gabčo ml. 3. Rozhodčí: Hofmann, Janeček. Diváci: 40. Olympik B: Kvasnička – Tichý, Štolba, Jína, Škrabal, Pražák, Volf, Gabčo, Rolenc, Šmíd, Vernek, Machulka. Bakov: Tvaroh – Kamenický, Kohnhauser, Jílek, Kraus, Blažek, Zajíček, Hůlka, Sopko.