Brankář Dominik Hnízdil, který mezi tyčemi vystřídal Šandu, sice inkasoval hned v úvodu, s prvním poločasem ale mohli být nakonec spokojenější hosté. Jakub Moravec, jeden z navrátilců do sestavy, v osmé minutě srovnal. Nerozhodný výsledek vydržel až do přestávky.

„Dodržovali jsme taktiku. Měli jsme více ze hry a vytvořili si množství brankových příležitostí. Bohužel stále hledáme střelce a trpíme na jejich proměňování,“ našel trenér Jakub Němec vadu na podle něj jinak velmi dobrém prvním poločase.

Druhý ale Středočeši hrubě nezvládli. Tým okolo Davida Cupáka odskočil během necelých deseti minut o čtyři branky. Právě hrající asistent domácích zkompletoval hattrick a asistencí měl prsty i v gólu na konečných 8:2. Hosté se prosadili už jen jednou. Moravec bleskovým odčiněním neproměněné dlouhé penalty snižoval na 2:6.

„Nechytli jsme začátek druhého poločasu. Po několika našich naprosto zbytečných chybách soupeř odskočil hned na 3:1. To nás zcela položilo, od té doby to hráči chtěli strhnout individuálně, z čehož pramenily další a další chyby, které soupeř nekompromisně trestal," popsal Němec zrod druhého hrozivého výsledku v krátkém sledu.

Podepsána pod ním byla sestava obměněná oproti utkání na Dynamu (0:5) více než z poloviny. „Šanci dostali další hráči, aby ukázali, v jaké jsou momentálně formě," objasnil kouč absence některých tradičních opor v čele s kanonýrem Gabčem. 

Už v pátek se Olympik představí letos poprvé v domácí hale, od 20:30 hodin vyzve za zavřenými dveřmi druhý brněnský celek. Žabinští Vlci nasbírali v sedmi odehraných kolech šest bodů, tedy stejně jako Mělník. Domácí půjdou do utkání i tentokrát s cílem vylepšit výkon a hlavně výsledek z předešlého. 

„Je před námi tuto sezonu ještě hodně práce, ale v prvním poločase jsme si ukázali, že když plníme, co máme, jsme schopní hrát velmi dobrý futsal. Ten se ale hraje na dva poločasy, a to si musí někteří uvědomit. Abychom uspěli, musíme hrát se stoprocentní koncentrací a bez chyb celých čtyřicet minut,“ apeloval Němec na své svěřence.

Helas Brno – Olympik Mělník 8:2 (1:1)

Branky: 1., 23. a 29, D. Cupák, 26. Sznapka, 29. V. Cupák, 34. Prokeš, 37. Presl (Lukšija), 38. Šarközy (D. Cupák) – 8. a 36. Moravec.

Mělník: Hnízdil (Šanda) – Prejsa, Jungbauer, Hrdý, Nečas – Moravec, Nedostup, Šustr, Kalabis – Gombáš, Němec.