Mělník / Lepší dárek ke 40. narozeninám by nemohl manažer Olympiku Pavel Šuba dostat. Vítězství v pátečnímveledůležitém utkání s druhou Plzní by jeho tým jednou nohou posunulo do první ligy.

Dva roky stará historie se opakuje. Olympik Mělník v sezoně 05/06 coby výborný nováček 2. ligy šlape Indossu na paty. O postupu Západočechů do nejvyšší soutěže tehdy rozhodly vzájemné duely. Oba vyzněly ve prospěch soupeře.

A pro Olympik to jsou i s odstupem času bolavé vzpomínky. V domácím prostředí Mělník vedl o přestávce 4:1, aby nakonec prohrál 6:13. Druhý poločas Olympiku nevyšel ani v rozhodující odvetě, kterou prohrál 8:3 (3:3).

Svou premiéru v nejvyšší soutěži Plzeňáci neustáli a po ročním působení jsou zpět, aby mělnický klub potřetí za jeho působení ve druhé lize odsunuli na nepopulární druhé místo. V Mělníku ale o takovém scénáři nechtějí ani slyšet.

„Je to pro nás utkání roku. Naší výhodou by mohlo být, že nás na prvním místě udrží i případná remíza,“ vzhlíží k zápasu mělnický manažer, který si byl v neděli prohlédnout hru soupeře na vlastní oči v utkání s třetími Terasy Praha (7:4).

Týmy mají formu jako hrom, oba naposledy shodně prohrály ve třetím kole. První letošní vzájemný střet skončil remízou 4:4. Ta byla z dosavadních čtyř vzájemných zápasů (včetně jednoho pohárového) zatím jediným mělnickým úspěchem.

2. futsalová liga Západ, 17. kolo:

Pátek 15. února od 19 hodin, hala BIOS Mělník

1. Olympik Mělník (41 bodů) vs. 2. Indoss Plzeň (39)