Zhruba hodinu před závěrečným zápasem letošního ročníku druhé futsalové ligy dorazila do Plzně výprava z Mělníka. Spolu s hráči se k důležitému utkání o postup do nejvyšší soutěže neváhala vypravit početná skupinka nejvěrnějších přízvinců. K historickému postupu do první ligy bude hostujícímu celku stačit i remíza. Na tu se však kompletní Olympik spoléhat určitě nebude a proti týmu ze spodku tabulky bude chtít bodovat naplno.

Jediným sokem, který by Mělnickým mohl, zkřížit postupové plány, je rovněž z Plzně. Městský rival Indoss hraje ve stejnou dobu (od 20 hodin) na půdě Bakova.

Hosty povede z lavičky asistent trenéra Martin Churáček. Hlavní kouč Pavel Šuba bude zápas prožívat mezi diváky, neboť si odpykává trest za vykázání z hráčské lavice v minulém domácím utkání s Benešovem.

3. Do první velké šance se překvapivě dostali domácí, jejich útočník ale v samostatném nájezdu branku Víška minul. Mělnická odpověd byla bleskurychlá a přesná. Z protiútoku mířil do černého Bouška - 0:1.

V neplánované přestávce, kterou způsobily potíže s časomírou, zvedla hostujícímu týmu náladu pohotová zpráva z Mladé Boleslavi, kde se domácí Bakov ujal vedení nad Indossem.

Hra byla znovu zahájena. Do slušné střelecké možnosti se dostal Runt, který dneska za distancovaného spoluhráče Spala převzal kapitánskou pásku.

6. Mělnickým zatrunulo. Runt ztratil míč a nabídl domácím další velkou možnost. Dobře postavený Víšek ale uchránil čisté konto.

11. Mělničtí mají převahu, náznaky šancí se ale rodí před oběma brankami.

13. První žlutou kartu viděl domácí hráč po zákroku na Matějčka. Domácí znovu nevyužili slibně se rozvíjející útok. Brankáře Víška tentokrát zastoupili spoluhráči.

14. Po pěkné idividuální akci trefil nejprve Remenec břevno, akci dokončil po další souhře Matějček - 0:2.

15. Při "bodlu" střelce druhé mělnické branky zachránilo domácí znovu břevno.

16. Domácí snížili Sadílkem na rozdíl jediného gólu - 1:2.

19. Větší klid do přestávky dal třetí brankou hostům Hyka - 1:3.

První poločas skončil (1:3). „Hrajeme hodně fotbalově, za každou cenu se cpeme dopředu, chybí větší pohyb a je to statické. Chybí hra ze druhé vlny a také trpělivost,“ má v poločase trenér Mělníka Pavel Šuba jasno, co je třeba zlepšit do druhé části. Hostující tým přes průměrný výkon směřuje za svým cílem.

26. Po kličkované Runta stál Hyka před zcela prázdnou brankou - 1:4.

27. Utkání se zdá být rozhodnuté, v hostující sestavě se objevují hráči, kteří nezasáhli do hry od začátku - Průcha a Gabčo.

33. Domácí se snaží o zkorigování výsledku, což je voda na mlýn hostujícím brejkům, kterým chybí pouze přesnější finální přihrávka.

34. Domácí si vybrali oddechový čas.

35. Mělnický Pavel Runt nedotáhl útočný výpad a založil domácím gólovou akci, na jejímž konci stál Votípka - 2:4.

36. Komplikace se přece jen dostavují. Domácí z trestného kopu snížili na rozdíl jediného gólu - 3:4. Na fauly 5:5. Hosté si ihned vybrali "time out".

36. Hosté jako by malinko vypadli z role. Na hřišti je už i Jurčovský. Domácí budou kapitánem zahrávat "dlouhou" penaltu za šestý faul. Diváci budou zřejmě svědky závěrečného dramatu.

Brankář Víšek tým podržel a střelu lapil, hosté přečkali i další nápor a dvě a půl minuty před konce stále vedou o gól.

38. Víšek čaroval i při úniku dvou domácích hráčům!!!

40. Závěr zápasu se změnil v drama. Výsledku dal 15 vteřin před koncem definitivní podobu z penalty za šestý domácí faul Hyka - 3:5.

Zápas skončil. Olympik slaví spolu se svými diváky postup do nejvyšší soutěže, na domácí straně je patrné zklamání z porážky.

Hrací plocha i některé diváky zaplavily gejzíry šampaňského na oslavu postupu do nejvyšší soutěže. Manažer týmu Pavel Šuba je nad hlavami hráčů. Hráči i realizační tým si zpěvem a tancem i deset minut po skončení zápasu vychutnávají svůj triumf.