Branky: 13. Hyka, 26. Bouška, 28. Hamšík - 8. a 9. Vladyka, 25. Hauf, 33. R. Mareš, 34. Sluka, 35. Mikan, 36. Rešetár. Rozhodčí: Herzog, O. Černý.
ČK: 36. Hnízdil (Mělník). Olympik: Hnízdil – Hamšík, Čermák, Runt, Trutnovský, Bouška, Průcha, Stejskal, Hyka, Saibt, Jurčovský, Pokorný. ERA PACK: Hlouš - Meller, Linhart, Kroulík, Sluka, R. Mareš, Popelka, Kopecký, Hauf, Vladyka, Mikan, Rešetár.

V neratovické sportovní hale je vše připraveno k dalšímu utkání nejvyšší futsalové soutěže. Zápas 13. kola má v podobě hostující Chrudimi jednoznačného favorita. Žádný ze soupeřů dosud v letošní sezoně nesebral úřadujícímu mistrovi ani bod. Mělnický nováček Olympik, který v předešlých dvou zápasech na hřištích soupeřů vyšel bodově naprázdno, tak čeká téměř nadlidský úkol.

19:06 Utkání začalo.
1. min.: fauly: 1:0.
3. min.: fauly: 2:0. Domácí brankář Hnízdil má za sebou první zahřívací zákroky. V dosavadní největší šanci ho zblízka nepřekonal Rešetár. Hosté se brzy dostali do tempa a podle očekávání se usadili na domácí polovině.
6. min.: Po kombinaci s Mikanem pálil nepřesně Roman Mareš. Domácí se snaží po získání míče o brejkovou hru, ale schází více přesnosti. Fauly 2:1.
8. min.: Hosté vstřelili vedoucí branku. Po přesném vysunutí předložil Vladykovi tutovku před branku Kroulík.
9. min.: O minutu později už vede Chrudim o dvě branky. Svou letošní bilanci zvýšil znovu Vladyka - 0:2.

11. min.: Po uvolnění od Runta zablokovala hostující obrana pokus Trutnovského na roh, ze kterého už Mělničtí branku neohrozili.
13. min.: Kroulík bombou z křídla prověřil pozornost Hnízdila, fauly 2:2.
13. min.: Domácí snížili na 1:2. Průcha přešel přes tři protihráče a Hyka sám před brankářem zachoval chladnou hlavu.
16. min.: Mikan netrefil z dobré pozice branku. Na druhé straně zastavili hosté další průnik Průchy faulem. Světlé okamžiky domácích zakončila Hykova nepřesná střela z ostrého úhlu.
18. min.: Hosté se nespokojují s hubeným náskokem a snaží se ještě do přestávky přidat třetí gól. Střelu Kroulíka se pokoušel tečovat Vladyka, ale domácí nepřehlednou sitauci ustáli.
19. min.: Mělník si vybírá oddechový čas.
19:39 Stejně jako v prvním vzájemném utkání vyhrála Chrudim první poločas pouze o gól. Bude brankový rozdíl narůstat jako ve druhém kole, nebo se diváci v Neratovicích dočkají nějakého překvapení. To odtajní druhý poločas, který začne za patnáct minut.

19:50 „Je to pro nás svátek hrát proti Chrudimi. Soupeře hraje to, co potřebuje. My se s tím ale ve druhém poločase popereme,“ těmito slovy zahájil druhou část utkání domácí tahoun Pavel Runt.
21. min.: Ukrytou střelu Boušky hostující brankář neudržel, obrana včas odkopávala. Fauly 1:0. Hosté promíchali sestavou. Do hry naskakují Linhart a Hauf.
25. min.: Hosté vstřelili branku. Domácí zapomněli na zadní tyči právě střídajícího Haufa a gólman Hnízdil zastavil podle rozhodčích míč až za brankovou čárou - 1:3.
26. min.: Domácí pohotově odpověděli. Stejkal zatáhl míč a předložil přesně na kopačku Bouškovi - 2:3. Zápas dostal nový náboj. Domácí zachraňovali na branové čáře.
27. min.: Trutnovský z ostrého úhlu brankáře Hlouše nepřekvapil.
28. min.: Je vyrovnáno! Runtl, Hyka a Hamšík přihrávkami z první rozebrali hosty do šroubku a posledně jmenovaný srovnal na 3:3.
29. min.: Hnízdil výborně zasáhl proti ráně Mareše a vysloužil si potlesk skromně zaplněné haly.
31. min.: Hostující lavička se dožadovala odpískání penalty na Mareše, píšťalka ale zůstala němá a rozhodčí své rozhodnutí důrazně vysvětlil.
33. min.: Úlevu na nečekaně nervózní hostující lavičku vnesl nechytatelnou bombou Roman Mareš, hosté znovu vedou - 3:4.
34. min.: Hosté ukazují, jak silným jsou týmem, a znovu vedou rozdílem dvou gólů. Do střelecké listiny se zapsal Sluka.
35. min.: S góly v mělnické brance se roztrhl pytel. Kopecký vrátil před branku míč přesně do běhu Mikanovi - 3:6.
36. min.: Černé chvíle domácích pokračují. Brankář Hnízdil zasáhl proti lobu Rešetára mimo pokutové území a byl vyloučen. Do domácí branky se po oddechovém čase postaví Saibt. Domácí navíc čeká dvouminutové oslabení.
36. min.: Čtvrtého mělnického hráče vrátil do pole po krátké chvíli Rešetár - 3:7.
39. min.: Fauly 4:2.
40. min.: Rozhodnutý zápas se dohrává, domácí se ještě snaží zmírnit porážku, což se jim i přes dvě dobré možnosti Hyky nepodařilo. Zápas končí vítězstvím favorita. Domácí se ale za svůj výkon nemusí v žádném případě stydět.