Branky: 3. Stejskal, 14. Fiala, 21. Hyka, 26. Stejskal, 34. Pokorný - 17. Chaloupka, 30. z PK a 31. Müller.
Rozhodčí: Kudrna, Nagy. ŽK: Čermák, Víšek, Vokoun - Veselý.
Olympik: Víšek – Vokoun, Čermák, Průcha, Matějček – Fiala, Stejskal, Pokorný, Hyka (Hnízdil, Trutnovský, Jurčovský).
Kladno: Manda - Veselý, Müller, Vašák, Volf, Vymětalík, Fitko, Elman, Chaloupka, Vincenc, Hlaváč.

18:49 Na ploše neratovické sportovní haly je už hezkou řádku minut rušno. Na vzájemné utkání 8. kola nejvyšší futsalové soutěže se rozcvičují týmy ze dna ligového pořadí. Domácí, v tabulce předposlední, přivítají o jediný bod poslední Kladno. Středočeské derby tak slibuje pořádný boj o důležité body.

Před dvěma týdny si nováček poprvé vyzkoušel, jak chutná prvoligové vítězství, když doma zdolal Vysoké Mýto. Týden nato v Ostravě ale nešťastně podlehl, přestože rozhodně nebyl horším mužstvem. Mělničtí hodlají v téměř totožné sestavě ztrátu napravit v domácím prostředí, ve kterém je čekájí dva souboje v řadě. Po tom dnešním budou za přítomnosti kamer České televize v úterý dohrávat úvodní kolo s druhým z letošních nováčků Helasem Brno. Zápas začne na programu ČT4 v 18 hodin.

19:04 Po tradičním nástupu udílejí oba trenéři poslední pokyny a zápas za několik okamžiků zahájí.

19:06 Utkání začalo.

1. min.: Hosté se po úvodním hvizdu do domácích zakousli, brankář Víšek si připsal ostrý zahřívací zákrok.
3. min.: Domácí se z úvodních rozpaků vzpamatovali nejlepším možným způsobem. Stejskal se uvolnil a vůbec první střelou na kladenskou branku propálil brankáře Mandu - 1:0.
5. min.: Veselý se protáhl po pravé straně a z úhlu trefil tyč Víškovy svatyně. Hosté si neobvykle brzy vybírají oddechový čas. Fauly: 2:1.
6. min.: Hostující trenér dává velmi důrazně najevo, že není spokojen se hrou svého týmu, těsně před tím chyběl domácím ke gólů doslova krůček.
7. min.: K další střele z ostrého úhlu natáhl Veselý, Víšek byl na místě.
9. min.: Gólovou akci téměř zopakoval Stejskal, ale namířil pouze do tyče. Na domácí straně zasahuje poprvé do hry útočník Trutnovský. Fauly 3:2.
11. min.: Hostující brankář dvakrát zasahoval proti střelám Průchy. Zejména druhá pozice volala po gólu.
12. min.: Více než stovka diváků sleduje boj o každý metr palubovky. Domácí rozhodně nehodlají bránit těsné vedení, které se hosté naopak snaží smazat. Vyložené šance ale chybí.
14. min.: 2:0. Mělník vstřelil branku. Pokorný ještě stihl na hrací ploše brankářem vyraženou střelu a naservíroval Fialovi před opuštěnou branku.
15. min.: Krásnou individuální akci předvedl Matějček, střelu vyrazil Manda.
16. min.: Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hosté ze svého přečíslení získali jen pátý faul domácích, po které následovala žlutá karta pro Čermáka.
17. min.: Hosté se přece jen dočkali snížení po doklepnutí Chaloupky - 2:1. Domácí si okamžitě vybírají oddechový čas.
19. min.: Veselý u rozhodčího reklamoval penaltu tak důrazně, že uviděl žlutou kartu. Hosté nadále více drží míč na svých kopačkách, ale v koncovce se jim nedaří.
20. min.: Fauly 5:3. V závěru poločasu se domácím nedaří rozehrávka. Hosté ukázali, že se po změně stran o výsledek ještě poperou.
21. min.: Domácí vlétli do druhé části raketově. Po asistenci Stejskala zvýšil domácí vedení Hyka - 3:1.
23. min.: Fauly 2:0. Čermák na brankové čáře zastoupil už překonaného Víška.
25. min.: Hraje se nahoru-dolu, aktivní Stejskal rozvlnil síť, ale jen boční.
26. min.: Stejskal se gólové radosti dočkal, domácí vedou nadějných 4:1. Fauly 3:1.
29. min.: Hraje se vyrovnaný bojovný futsal. Na obou stranách přibývá nervozity i faulů (4:2).
30. min.: Velkou šanci měl Hyka, ale se samostatným nájezdem nenaložil nejlépe.
30. min.: Víšek fauloval v těsné blízkosti branky Vymětalíka a Müller z penatly snížil - 4:2. V závěrečné čtvrtině zápasu domácí čekají krušné chvilky. Na svém kontě mají už pět faulů.
31. min.: Domácí už vedou pouze o jediný gól. Brankář Víšek se ještě dlouho po obdržení gólu z kopačky kladenského kapitána Müllera čílil na své spoluhráče.
32. min.: Fauly 5:4.
34. min.: Dvojice Hyka - Pokorný předvedla kázkovou akci do otevřené obrany a domácím se už zase hraje o trochu lépe - 5:3.
37. min.: Hosté drží míč, ale do šancí je už soustředěná obrana v bílých dresech nepouští. Na druhé straně připravil Matějček výhodnou pozici pro Průchu, ale ten minul.
38. min.: Hračům na obou stranách nechybí velké nasazení. Body ze vzájemného duelu jsou dvojnásob cenné. Hosté si vybírají oddechový čas a závěrečných 126 vteřin slibuje ještě velké drama.
40. min.: Domácí se už zřejmě ubrání. Aktivitu hostí se snaží utlumit oddechovým časem. Kladno má alespoň na vyrovnání 18 vteřin.

Utkání skončilo, domácí slaví druhé vítězství v nejvyšší soutěži. Hosté bojovali, ale odjíždějí z Neratovic s prázdnou.