Pět dní po vyrovnaném boji se šťastnějším koncem pro tehdy domácí Slezany (3:1) se hrála o poznání jednoznačnější odveta. Až na úvod první a třetí sady, kdy soupeři dovolili vedení o dva body, drželi Středočeši otěže zápasu pevně ve svých rukou.

V prvním setu si svěřenci trenéra Kopa rozhodující náskok vytvořili pětibodovou šňůrou za stavu 11:8. To na podání ne ojediněle exceloval Matyáš Démar, který zaznamenal tři z celkem osmi svých es. Na méně než pět bodů se už hosté přiblížit nedokázali.

Dominik Šup během lednového utkání na Spartě.
Všechnu naši sílu jsme ještě neukázali, říká nový kapitán Olympiku

O osudu druhého dějství domácí rozhodli osmibodovým koncertem, kterými utekli hned v úvodu na 10:1. Výraznější komplikace už nepřipustili. Nejdéle se tak Beskydští udrželi v kontaktu v sadě číslo tři. Za stavu 11:10 zaúřadoval na síti úspěšným útokem i blokem zkušený Holubec. Tříbodový náskok pak letci znovu ještě vylepšili.

Vítězové se v tabulce bodově dotáhli na stěžejní šestou příčku zaručující přímou účast ve čtvrtfinále. V sobotním 20. kole vyzvou ve své hale druhé České Budějovice. Utkání začíná v 18 hodin.

Odolena Voda – Beskydy 3:0 (18, 15, 17)
Nejvíce bodů: Hladík 12, Vanags 10, Holubec 10 – Prokůpek 9, Čechmánek 7, Mečiar 6. Útoky: 31:27. Esa: 9:2. Bloky: 12:5. Chyby soupeře: 23:16. Rozhodčí: Krtička, Dmejchal. Hráno bez diváků.