Vydali se coby reprezentanti své školy a zároveň mělnického okresu na celostátní florbalový turnaj konaný u příležitosti MS ve florbalu, které letos hostí Česká republika.

V turnaji výborně zorganizovaném Českou florbalou unií obsadili borečtí žáci obě kategorie – děvčat a chlapců. V těžké konkurenci velkých škol s početnějšími kádry se rozhodně neztratili.

Obě borecká družstva si vybojovala výborná druhá místa. Postup do krajské soutěže, který připadl pouze vítězi, unikl „o poločas“ družstvu chlapců. Poté, co vyřadili v základní skupině nejsilnější mužstva turnaje a jako vítěz skupiny postoupili do finále, nezvládli fyzicky druhý poločas, ztratili nadějné vedení a nakonec i celý zápas. Museli se spokojit s báječným, ale nepostupovým druhým místem.

„Na turnaj se naši žáci dlouhodobě pečlivě připravovali. V závěru přípravy jsme využili velkorysé nabídky a vstřícnosti ředitele ZŠ J. Matiegky pana Jiřičky, který umožnil boreckému družstvu absolvovat závěrečné tréninky v tělocvičně své školy,“ poznamenal ředitel ZŠ Velký Borek Milan Sklenář.

Boreckou školu, florbal a mělnický region výtečně reprezentovaly v kategorii dívek T. Srbová J. Nesládková, K. Fúrstová, A. Žemberyová, J. Sklenářová, N. Dančová a K. Řeháková. Družstvo chlapců hrálo ve složení M. Kučera, O. Hejtyk, P. Dančo, M. Procházka, J. Werner, J. Vozáb, P. Nesládek, J. Pokorný a J. Dvořáček.

(lk)