Společně se obě sestry zúčastnily ODM až nyní. „Je hrozně hezké, že jsme tu s Luckou spolu. Mám tu někoho, s kým si můžu povídat, dobře si rozumíme. Navzájem se podporujeme,“ popsala společné působení Kateřina. „Jsem moc ráda, že jsem tady se ségrou, je to zábava,“ doplnila Lucie.

Dělí je tři roky. „Rady moc nedávám. Snažím se ale například zmínit chyby, které jsem dělala já,“ vysvětlila svoji mentorskou funkci Kateřina. „Nicméně ona je sama o sobě dost dobrá. Myslím si, že jsem ji inspirovala v tom ohledu, aby měla koho překonávat, protože je lepší než já,“ měla slova chvály starší sestra.

Obě k lyžařskému orienťáku přivedly logické kroky. Odmala se věnovaly klasickému orientačnímu běhu, v zimě pak dostával prostor běh na lyžích. „Jednou táta přišel s tím, že existuje lyžařský orientační běh a zeptal se, jestli bych ho nechtěla zkusit,“ zavzpomínala na začátky Kateřina, pro kterou se jedná již o třetí ODM. Raději má letní verzi této disciplíny, ve které dosáhla v roce 2019 na čtvrté místo, což je její nejlepší výsledek.

Stejně jako ostatní orientační běžci a běžkyně se musely vypořádat se dvěma různými areály. Středeční sprinterské závody totiž neproběhly ve vrchlabském areálu Vejsplachy, ale v Benecku. „Lépe se mi závodilo zde ve Vrchlabí, v Benecku se mi tolik nelíbilo,“ porovnala obě místa Lucie.

Ani jedna však nebyla se svým vystoupením na vrcholné akci v Královéhradeckém kraji stoprocentně spokojena. „Výkony by mohly být lepší, vím, že mám na víc, ale výsledky bohužel tak dobré nejsou,“ pravila mírně zklamaně Lucie. „Závod v Benecku se mi tolik nepovedl, ale jinak jsem spokojená,“ zhodnotila krátce Kateřina. Té se na začátku štafet přihodila nepříjemná situace. „Někdo mi zřejmě přišlápl lyži, protože tam bylo hodně lidí najednou. Došlo ke karambolu a já skončila na zemi,“ zakončila závodnice klubu OK Kamenice.

Autor: Martin Dřevínek