Aero připomnělo dva dny starý scénář z duelu se Zlínem. Znovu vedlo 2:0. Soupeř pak ale přitlačil na pilu a díky dvěma zvládnutým dramatickým koncovkám srovnal. Zkrácenou hru se hostům na rozdíl od domácího duleu vyhrát nepodařilo. 

Trenér poražených Marcin Kryś ocenil úroveň zápasu, a byť jeho tým sahal po třech bodech, byl rád i za jeden. "Mám z něj radost stejně jako z toho, že kluci bojovali až do konce," uvedl s tím, že Kladno posadil na koně zlepšený servis a horší útok jeho svěřenců z kůlů. "Možná svoji úlohu sehrála i únava ze čtvrtečního pětisetového utkání se Zlínem," doplnil.

Nejzkušenější hráč vítězů Tomáš Hýský mínil, že v úvodních setech svazuje jeho spoluhráče nervozita. "Doma chtějí předvést, co v nich je, a zatím se to úplně nedaří," řekl a ocenil vnitřní sílu týmu, díky které opět dokázali zápas otočit. Za klíčový moment považuje servis Niklase Seppänena v závěru třetího setu.

"Skvěle servíroval plachtou a Jirka Kraffer to pak skládal. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli. Poděkování patří i fanouškům," pochvaloval si Hýský, jenž na hřiště nastoupil až v průběhu utkání a postavil se na post univerzála, na kterém začínal extraligovou kariéru. "Konečně trenéři zjistili, že v devětatřiceti letech se nenaučím přihrávat," usmál se a dodal, že si volejbal užívá a radí moc u něj nepřemýšlet.   

V závěru úvodní sady odskočili hosté o tři body. Orli díky jedovatému servisu Kristapse Platačse srovnali (21:21), avšak vzápětí nepřesnými útoky vrátili soupeři náskok, který už udržel. Ve druhé části měla Odolka k dobru až šest bodů, a protože domácí se neměli o co opřít, došla takřka bezchybnou hrou k zasloužené výhře.

Také v třetím setu kráčeli hosté za vítězstvím (19:16). Trenéři Kladna však poslali na chvíli na hřiště smečaře Niklase Seppänena a rázem bylo vše jinak. Při jeho servisu uhrálo sérii šesti bodů a po druhém setbolu snížilo na 1:2.

Čtvrtá sada nabídla strhující bitvu. Nakopnuté Kladno vedlo 19:16. Odolka ale dokázala otočit (21:20), avšak setboly měli Orli. Třetí jim nabídla laciná chyba soupeře, aby vzápětí ukončilo drama eso kapitána Jiřího Kraffera.

Tie break nabídl další zápletku. Kladenští vedli už 12:8, přesto se šlo do koncovky za smírného stavu 13:13. Orli posléze využili hned první mečbol. Hrdinou okamžiku byl smečař Tim Grozer, jenž zablokoval soupeře. Byl také s 19 body nejúdernějším borcem utkání.

Kladno - Odolena Voda 3:2 (-22, -22, 21, 25, 13)

Esa: 11:5. Bloky: 11:13. Čas: 131 minut. Diváci: 500.