Domácí triatlonová elita si o víkendu dala dostaveníčko v Mělníku. Pro kategorii dorostu byl závod na tratích sprintriatlonu vypsán dokonce jako mistrovský.

Mezi dorostenci zvítězil stylem start-cíl Vojtěch Dědek, druhé místo obsadil díky výbornému běhu Tomáš Renč, třetí skončil Dědkův parťák v odvážném úniku Petr Šlajs. V dorostenkách byla nejúspěšnější Lucie Vaverová, která zvítězila s velkou převahou před druhou Zuzanou Vlčkovou a třetí Petrou Kuříkovou. V žákovských kategoriích se z prvenství těšili ve starších Lukáš Kočař a Hlaváčková Barbora, v mladších Kukrle Michael a Štěpánková Erika. Junioři startovali společně s muži a jejich výkony byly určitě oživením. Plavání zvládl nejlépe Pavel Mužíček, který vzhledem ke ztracenému čipu rezignoval na závodění a vracel se pro něj do vody.

Na kole ujela dvojice závodníků Ekol teamu Jaňour - Kumstát, ale jejich nadějný únik se jim nepodařilo dotáhnout do konce. Michal Kumstát měl nepříjemný pád a závod dokončil silně otřesen jen s velkým sebezapřením na 18. místě.

Osamoceného Honzu Jaňoura, vítěze nedávného ITU závodu v tureckém Gallipoli, dojel balík pronásledovatelů krátce před koncem cyklistické části. Vše se tedy rozhodovalo v běhu, kde Martin Pejsar uhájil prvenství před Honzou Čelůstkou. Bronz bral Honza Jaňour. Na čtvrté místo se z druhého balíku po cyklistice propracoval skvělým během Jan Wainer.

Neztratili se ani junioři, František Kubínek dokončil na pátém místě, za ním se seřadili další dva závodníci této kategorie Lukáš Tomášek a Martin John. Junioři tak s přehledem porazili i závodníky kategorie K23.

V ženském závodě si statečnou sólovou jízdou hned od startu plavání zajistila prvenství česká reprezentantka Eva Nováková. Druhé místo obsadila polská závodnice Ewa Bugdol, bronz vybojovala Vendula Trnková. Nejlepší juniorka Hana Kolářová skončila jen těsně pod stupni vítězů v absolutním pořadí.

„Letošní jubilejní ročník byl nejúspěšnější co do počtu rekordních 230 závodníků, nejvyšších vyplacených peněžních odměn i početnou diváckou kulisou,“ hodnotil závod jeho ředitel Roman Táborský a dodal, že by organizace neobešla bez perfektní spolupráce s Policií ČR, Městskou Policii, městem Mělník i Středočeským krajem.