Turnaj patří k nejoblíbenějším volejbalovým setkáním v okolí. „Rok od roku si dáváme záležet na tom, abychom pro týmy připravili pěkný zážitek a myslím, že se to daří,“ řekla jedna z pořadatelek Tereza Pelikánová. V letošním klání poslední sobotu v červenci v areálu Na Polabí v Mělníku se o tom mohlo přesvědčit deset družstev.

Turnaj byl rozehrán ve dvou základních skupinách, z nichž se vždy dvě nejlepší družstva probojovala do semifinále. V dramatickém finále poté přebili volejbaloví bojovníci z Chlumce pražský tým Krakeni 2:1 na sety a odvezli si hlavní cenu. V souboji o třetí místo nakonec zvítězil tým Staříků z Neratovic nad rivaly ze Slovanu Kostelec. Týmy reprezentující patrona turnaje, Májateam a Sokol na Mělníce, skončily po dramatických utkáních na šestém a osmém místě. Vedle zástupců zúčastněných celků si pro ocenění přišli i vítězové zvláštních kategorií nejlepší hráč – hráčka a tým s největší útratou za občerstvení.

Mladí volejbalisté pořádají tento turnaj každoročně a vždy je vedle nadšení a velkého organizačního stmelení lidí zapotřebí i štěstí, aby vydrželo počasí. Letos to vyšlo a mimo několika krátkých přeháněk byl turnaj bez problémů dohrán. Všichni zúčastnění byli ke konci dne spokojeni. Pokud to jen trochu bude možné, sejdou se na mělnických kurtech i v příštím ročníku.