Basketbalistky Kralup o víkendu na domácí palubovce vstoupily do play-off I. ligy proti Sokolu Nusle. Po dvou zápasech platí mezi druhým a sedmým celkem po základní části vyrovnaný stav.

Lepší postavení domácího celku Kralup stavělo do pozice slabšího týmu Pražanky, ale trenérka Terezita Čermáková se svými svěřenkyněmi soupeřky nepodceňovala. Při play-off totiž pražský celek dokáže herně „přitvrdit“ díky posilám z ženské basketbalové ligy, což se v neděli plně potvrdilo.

Po sobotním drtivém vítězství domácích rozdílem čtyřiceti bodů nastoupily hráčky Nuslí v neděli s posilami. Rozhodl už začátek utkání, kdy domácí nenašli recept na soupeřovu obranu a v prvních sedmi minutách prohrávali o 17 bodů. V dalším průběhu utkání domácí hráčky, v jejichž řadách pro nemoc chyběla opora Melicharová, neustále dotahovaly náskok hostí.

Radek Fiala, trenér hostujícího celku, měl z nedělního vítězství o dvanáct bodů oprávněnou radost. „Oba zápasy lze porovnat jen těžko. Včera jsme nastupovali bez posil, dnes se v týmu objevily dvě, které zdvihly spoluhráčky k lepšímu výkonu než o den dříve, kdy nám vázla především střelba.“

Další zápasy se hrají za dva týdny v Nuslích, kde si Pražanky tradičně hodně věří a podle slov svého trenéra budou hrát v obou střetnutích na vítězství tak, aby se série hraná na tři vítězná utkání již nemusela znovu stěhovat do Kralup.

BK Kralupy Jun. – Sokol Nusle 94:57 (46:24)

Body Kralup: Tesaříková 23, Nováková 18, Rákosníková 15, Ernatová 13, Němcová 8, A. Čermáková 6, Z. Čermáková 6, Voljanská 5. Stav po čtvrtinách: 23:13, 46:24, 72:39.

BK Kralupy Jun. – Sokol Nusle 72:84 (42:43)

Body Kralup: Ernatová 18, Němcová 12, Nováková 9, Rákosníková, Voljanská a Tesaříková po 8, Z. Čermáková 6, Věšínová 3. Stav po čtvrtinách: 17:31, 42:43, 57:63. Stav série: 1:1.