Kralupská děvčata velmi překvapila, poučila se z minulých zápasů a perfektním kolektivním výkonem porazila oba soupeře. Nejdříve Spartu Praha vysokým rozdílem 72:42 a po krátké přestávce i domácí 60:53.

Vítězství si děvčata spolu s trenérem velmi cení. Karlovarské hráčky měly značnou podporu rodičů a doma příliš často neprohrávají. „Je vidět, že když jsme téměř kompletní, dokážeme porazit i družstva tabulkově lepší. Těmito zápasy byly ligové soutěže ukončeny, naše hráčky skončily těsně za celkem z Prahy Nuslí sedmé. Na to, že jsou v této nejvyšší soutěži poprvé, je to pro ně velký úspěch, ale i výzva do příští sezony,“ poznamenala Ivana Šlehoferová z BK Junior.

Bojovnost všech hráček ozdobila vynikajícím výkonem ne zcela uzdravená Adéla Hurtíková. Nejlepší střelkyní byla opět kapitánka Magda Šlehoferová. Soupeřkám pokaždé udělila po 22 bodech a nadále se jako střelkyně udržuje na prvním místě v Čechách a na druhém v České republice. Šestnáct bodů přidala Trojanová, patnáct Procházková. „Je třeba pochválit i Michalu Langovou, která se nebála střílet trojky a byla rovněž úspěšná,“ dodala Ivana Šlehoferová.

(lk)